Liderzy grup z sezonu zasadniczego zwyciężyli pierwsze spotkania półfinałowe Salming Ekstraligi Kobiet.

Podhale nie wykorzystało atutu własnej hali

W Nowym Targu miejscowy MMKS Podhale podejmował aktualnego Mistrza Polski - Interplastic Olimpię Osowę Gdańsk. Ta już w pierwszej tercji wyszła na 3-bramkowe prowadzenie i praktycznie przez cały mecz kontrolowała wydarzenia na boisku. Niestety dla nowotarżanek - zryw w końcówce nie wystarczył, by pokonać rywalki znad morza. Gdańszczanki pewnie i zasłużenie zwyciężyły pierwsze starcie 7:4.

MMKS Podhale Nowy Targ - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 4:7 (0:3, 2:4, 2:0)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Gdańska

Rozstrzygnięcie zapadło w ostatniej odsłonie

W Zbąszyniu miejscowy PKS MOS skrzyżował kije z "młodszym" MMKS-em Podhale II Nowy Targ - liderem gruby B po rundzie zasadniczej. Spotkanie bardzo wyrównane, w którym aż do 39. minuty nie oglądaliśmy bramek. Dopiero wtedy skutecznym uderzeniem popisała się Anna Borkowska, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 1:0 i psychologiczną przewagę przed ostatnią odsłoną. W niej MMKS Podhale nie pozwolił już jednak rozwinąć gospodyniom skrzydeł i sam w odstępie niecałych 10 minut aż 4-krotnie pokonał bramkarkę Zbąszynia, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku zwyciężył dość wysoko - 4:1.

PKS MOS Zbąszyń - MMKS Podhale II Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Podhala

Półfinałowe rewanże odbędą się 24-25 marca br. w Gdańsku i Nowym Targu.

Aktualna drabinka play-off

Trzebinia bliżej 5. miejsca

W pierwszym ze spotkań o miejsca 5-8 PUKS Trzebinia pokonał Ożarów Mazowiecki 6:5 po dogrywce. Rewanż(e) 24-25 marca w Trzebini. Spotkania drugiej pary w 1. rundzie tej fazy: Trzebiatowa z LUCE Bielsko-Białą odbędą się również 24-25 marca, w Trzebiatowie.

UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki - PUKS Trzebinia 5:6 d. (1:3, 2:0, 2:2, 0:1)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Trzebini