Reprezentacja Polski awansowała do Mistrzostw Świata, które odbędą się w grudniu na Łotwie! Nie bez znaczenia był wynik meczu Słowacja - Rosja.

WFCQ 2016 Poland vs Switzerland
Polska swój udział w Eliminacjach zakończyła już wczoraj. Dzisiejszy dzień miał jednak ogromne znaczenie dla naszego awansu, bowiem porażka z Niemcami przyczyniła się do sklasyfikowania naszej drużyny na III miejscu w grupie. Pewny awans miały tylko dwa pierwsze zespoły, więc Polska musiała czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Już o poranku wiadomym było, że losy drugiej "szczęśliwej trójki" rozstrzygną się w meczu Słowaków z Rosjanami, ponieważ chwilę wcześniej Dania, która także walczyła o awans z trzeciej pozycji, rozgromiła Austrię 19-2, zapewniając sobie w ten sposób miejsce pierwszego "lucky loosera"! Aby awans uzyskała Reprezentacja Polski, Słowacy musieli wygrać minimum 3 bramkami.

I wszystko wskazywało, że tak właśnie będzie. Nasi południowi sąsiedzi objęli prowadzenie w 18. minucie i nie oddali go już do końca. Co więcej, po II tercji prowadzili 4-1, a na 10 minut przed końcem aż 7-1! To jednak nie wystarczyło, abyśmy mogli spokojnie obserwować mecz do końca, ponieważ Rosjanie ruszyli do ataku.

Na niewiele ponad 2 minuty przed końcem wynik zmienił się na zaledwie 7-4 dla Słowaków, co oznaczało, że końcówka będzie dla nas niezwykle nerwowa, a wydający się pewny awans, stał się bardzo prawdopodobny do stracenia. "Rosyjska ruletka" - tak można nazwać te ostatnie sekundy. Każdy strzał mógł być dla nas zabójczy. Na szczęście ostra amunicja już się Rosjanom skończyła, a w magazynku pozostały jedynie ślepaki. Słowacy dociągnęli zwycięstwo, a hala w Łochowie, w chwili ogłoszenia wyniku, oszalała z radości.

Polska awansowała do finałów Mistrzostw Świata jako drugi "lucky looser", wygrywając mecze z Hiszpanią oraz Wielką Brytanią i przegrywając z Niemcami oraz Szwajcarią.

Oprócz Eliminacji w Polsce, w minionym tygodniu odbyły się jeszcze 4 inne turnieje: na Słowacji, w Estonii i Słowenii oraz oraz w Tajlandii. W przyszłym tygodniu odbędzie się ostatni turniej - amerykański. Poniżej przedstawiamy zespoły, które już awansowały do turnieju głównego:

EUR1: Szwecja, Słowacja
EUR2: Finlandia, Estonia, Dania (3. miejsce)
EUR3: Szwajcaria, Niemcy, Polska (3. miejsce)
EUR4: Czechy, Norwegia
Azja, Australia i Oceania: Australia, Singapur, Tajlandia
Ameryka: 12-14.02.2016