Ogrom sportowych emocji i występy polskich Reprezentantek i Reprezentantów przed nami! Poznaj rozpiskę i szczegóły.

Zdjęcia: IFF Floorball

Już 25 sierpnia wsiądziemy do prawdziwego sportowego rollercoastera, który swój bieg zakończy 5 września. W tym czasie czekają 2 imprezy mistrzowskie juniorów i juniorek (Mistrzostwa Świata do lat 19) oraz międzynarodowy towarzyski turniej Polish Open Mężczyzn. Dziś opowiemy o pierwszych dwóch z wyżej wymienionych turniejów.

MŚ U19 - Brno (Czechy) - JUNIORZY DO LAT 19

Termin turnieju: 25-29 sierpnia

Miejsce rozgrywek: Vodova Arena, Brno - kompleks dwóch hal: większa (3000 pojemności) - arena niebieska, mniejsza (900 pojemności) - arena czerwona

Bilety: dostępne tutaj - z podziałem na arenę czerwoną (większość lub wszystkie spotkania Polski) i arenę niebieską (zgodnie z poniższym terminarzem gier - grafika)

System rozgrywek

W turnieju weźmie udział ostatecznie 15, a nie 16 zespołów (jak zwykle bywało), zabraknie też takich krajów jak Norwegia czy Rosja. Wszystko ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19. W związku z tym Polska zagra w grupie 3-, a nie 4-drużynowej.

Standardowo zespoły zostały podzielone na Dywizję A (grupy A i B - tzw. „Elita”) oraz B (grupy C i D).

Po fazie grupowej (standardowo „każdy z każdym”):

• zespoły z miejsc 1 oraz 2 w „Elicie” awansują do półfinałów;
  • zespoły z miejsca 3 w „Elicie” zagrają o 5. miejsce w turnieju;
  • zespoły z miejsca 4 w „Elicie” zagrają na krzyż z zespołami z miejsca 1 w Dywizji B (4A vs 1C oraz 4B vs 1D). Później zwycięzcy tych par zagrają o 7. miejsce turnieju (drużyny z tego spotkania będą już pewne gry w „Elicie” na kolejnych MŚ), a przegrani o miejsce 9. turnieju (drużyny z tego spotkania spadną do Dywizji B na kolejne MŚ);
  • zespoły z miejsca 2 w Dywizji B zagrają o 11. miejsce w turnieju;
  • zespoły z miejsca 3 grup C i D oraz zespół z miejsca 4 grupy C zagrają każdy z każdym o miejsca 13-15 w turnieju.

Grupy terminarz spotkań:

Kto będzie reprezentował Polskę? Lista powołanych:

Więcej informacji:

Oficjalna strona MŚ

MŚ U19 - Uppsala (Szwecja) - JUNIORKI DO LAT 19

Termin turnieju: 1-5 września

Miejsce rozgrywek: IFU Arena, Upsala (2900 pojemności)

Bilety: Obecnie w Szwecji obowiązuje ograniczenie 300 widzów na imprezy halowe, dlatego sprzedaż biletów na U19 WFC w Uppsali została wstrzymana. Jeśli ograniczenia ulegną zmianie, organizatorzy przyjmą więcej osób na IFU Arena. Należy śledzić kanały mediów społecznościowych MŚ, aby uzyskać więcej informacji o biletach, jeżeli nastąpią jakieś zmiany.

System rozgrywek:

W turnieju weźmie udział ostatecznie tylko 9, a nie 16 zespołów (jak zwykle bywało), zabraknie m. in. takich krajów jak Norwegia czy państw Ameryki. Wszystko ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19. W związku z tym Polska zagra w grupie 5-, a nie 4-drużynowej. 9 drużyn zostało bowiem podzielonych na dwie grupy: grupa A - 5 drużyn, grupa B - 4 zespoły.

Każda drużyna z grupy A przynajmniej raz rozegra jednego dnia dwa mecze. Zgodnie z decyzją Zarządu Głównego IFF, na podstawie rekomendacji Komisji Regulaminowej i Zawodów IFF, czas meczowy wszystkich meczów Grupy A wyniesie 3 x 15 minut. Grupa B zagra 3 x 20 minut w swoich meczach grupowych. W żadnej z gier grupowych nie będzie dogrywki ani rzutów karnych, więc mecze mogą zakończyć się remisem.

Play-offy, mecze o miejsca i mecze o medale będą rozgrywane w standardowym wymiarze czasowym 3 x 20 minut, oczywiście także z dogrywką i ew. rzutami karnymi w przypadku remisu po 60 minutach.

• zespoły z miejsc 1 oraz 2 awansują do półfinałów;
  • zespoły z miejsca 3 zagrają o 5. miejsce w turnieju;
  • zespoły z miejsca 4 zagrają o 7. miejsce. Później przegrany tego spotkania zagra nazajutrz z zespołem z 5. miejsca grupy A - wygrany tej potyczki zajmie 8. miejsce i zapewni sobie miejsce w TOP8 (Dywizja A) na kolejne MŚ.