Reprezentacja Kobiet U19 zajęła 6. miejsce w Mistrzostwach Świata zakończonych w niedzielę w Uppsala!

FAZA GRUPOWA

Ze względu na epidemię COVID-19 turniej odbył się z rocznym opóźnieniem, a podział grup był nieco inny niż w latach poprzednich. Grupa A składała się z 5 zespołów, w tym z Polski, natomiast grupę B tworzyły 4 zespoły. Miało to także wpływ na długość gry, bowiem w grupie A, spotkania pierwszej części turnieju trwały tylko 3x15 minut.

Pierwszy mecz podopiecznych Tomasza Bogdańskiego, zmuszał zawodniczki do wzniesienia się na wyżyny swoich umiejętności, bo kije przyszło im skrzyżować ze Szwajcarkami. Niestety, to nasze rywalki prowadziły grę i dość pewnie wygrały 6-1. Szansa na odbudowanie się przyszła już dzień później, gdy o godzinie 9:00 walczyliśmy z Niemkami, a niecałe 7 godzin później z Rosjankami. Pierwszy mecz owocował w bardzo dużą ilość niewykorzystanych sytuacji, ale to co najważniejsze, czyli strzelone bramki powędrowały jedynie na konto Biało-Czerwonych, które wygrały 4-0. W drugim spotkaniu było widać nieco zmęczenia, a i strzelanie nie przyszło tak łatwo, co przyniosło zwycięstwo zaledwie 1-0. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Polska uległa późniejszemu Mistrzowi Świata - Finlandii, 1-5.

FAZA PLAY-OFF

Zajmując 3. miejsce w grupie A spotkaliśmy się również z trzecim zespołem, tyle że z grupy B - Łotwą. Choć mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze i na początku II tercji prowadziliśmy już 2-0, kolejne 5 bramek zaaplikowały nam Łotyszki, co bardzo mocno wpłynęło na ich pewność siebie i ostatecznie pozwoliło na zajęcie 5. miejsca dzięki wynikowi 7-3. Nam pozostało cieszyć się z pozycji numer 6.

Najskuteczniejszą zawodniczką naszej drużyny została Dominika Buczek, która zdobyła 4 bramki oraz 2 asysty.