Zakończono rozgrywki juniorek starszych w sezonie 2018/2019. Mistrzem Polski została Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk!

Turniej finałowy rozegrano w Nowym Targu w dniach 30-31 marca, czyli w miniony weekend. Wzięły w nim udział 4 najlepsze zespoły, które kwalifikacje uzyskały w wyniku dwóch turniejów półfinałowych. Na podstawie zajętych w nich miejsc, ustalono dwie pary, których zwycięzcy mieli grać dzień później (31.03) o złoty medal, a przegrani - o brązowy.

Już w pierwszym półfinale byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku, a o losach starcia Jedynka Trzebiatów - MMKS Podhale decydowała dogrywka. W niej lepsze okazały się przyjezdne znad morza, która za sprawę Zuzanny Krzywak w 66. minucie zdobyły zwycięską bramkę.

Miejsce spotkań: Hala SP nr 4 w Nowym Targu

W drugim starciu Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk po zażartej walce z obu stron zwyciężyła 5:3 z Dzikimi Gęsiami Zielonka. Olimpia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero niecałe 7 minut przed końcowym gwizdkiem, a to za sprawą aż trzech trafień Wiktorii Targońskiej.

Miejsce spotkań: Hala ZSTiP w Nowym Targu

W meczu o 3. miejsce spotkały się więc zespoły: MMKS-u Podhale i Dzikich Gęsi Zielonka. Dwie pierwsze tercje były na remis (1:1). Trzecią odsłonę doskonale rozpoczęły Gęsi, bramką Kingi Hryckowian w 42. minucie. Na niecałe 8 minut przed końcem wyrównała jednak Gabriela Pysz i wydawało się, że po raz kolejny na Finale A będziemy świadkami dogrywki. Stało się jednak inaczej. W 56. minucie Zemfira Zakojan wykorzystała przewagę swojej drużyny i zapewniła Zielonce historyczny, brązowy medal w rozgrywkach juniorek starszych! Gospodarz i Mistrz z poprzedniego sezonu - MMKS Podhale - musiał obejść się smakiem.

Mecz o 3. miejsce
MMKS Podhale Nowy Targ VS Dzikie Gęsi Zielonka

MMKS Podhale Nowy Targ

2:3
(1:1, 0:0, 1:2)

Data i godzina spotkania: 31.03.2019 r., godz. 13:00

W walce o złoty medal naprzeciw siebie stanęły ekipy znad morza. Początkowo przeważała Jedynka Trzebiatów, która udowodniła to, strzelając 2 bramki i prowadząc po 8 minutach, ale jeszcze przed pierwszą przerwą gdańszczanki "złapały kontakt". W drugiej odsłonie nie oglądaliśmy bramek, ale już na początku trzeciej Olimpia doprowadziła do wyrównania, a w 52. minucie wyszła na prowadzenie (3:2)! Trzy minuty później był już jednak ponownie remis - a to za sprawą Patrycji Hliwy, wybranej później najlepszą zawodniczką meczu. Do końca trzeciej tercji żaden zespół nie zdołał już zdobyć zwycięskiego gola, więc do wyłonienia Mistrza Polski 2018/2019 potrzebna była dogrywka!

Emocje sięgnęły zenitu. Na parkiecie w Nowym Targu trwała zażarta walka o każdą piłeczkę. I tak aż do... 64. minuty! Wtedy to Maria Szymańska ulokowała piłeczkę w bramce Trzebiatowa i spowodowała wybuch radości w boksie Olimpii! "Mistrz, Mistrz, Olimpia" - zakrzyknęły juniorki starsze z Trójmiasta, potwierdzając zdobycie mistrzowskiego tytułu!

Drużyna ALL Stars - najlepsze zawodniczki turnieju finałowego:

Bramkarka: Patrycja Bernacka (Olimpia Gdańsk)
Obrońca: Ewelina Mamak (MMKS Podhale)
Obrońca: Zuzanna Gajewska (Dzikie Gęsi)
Atakująca: Daria Krason (Olimpia Gdańsk)
Środkowa: Jutrzenka Cirocka (Jedynka Trzebiatów)
Atakująca: Wiktoria Targońska (Olimpia Gdańsk)

MVP całego turnieju i najlepszy strzelec: Zuzanna Krzywak (Jedynka Trzebiatów)

Organizator postanowił nagrodzić jeszcze zawodniczki, które równie mocno wyróżniły się swoją postawą na boisku, stąd wyróżniono również drugą piątkę najlepszych zawodniczek turnieju finałowego:

Bramkarz: Zuzanna Abramczyk (Dzikie Gęsi)