Miło nam poinformować, że ostatecznie Mistrzostwa Świata kobiet do lat 19 w unihokeju (WFC) 2020 odbędą się w dniach 1-5 września 2021 r. w Uppsali w Szwecji. Decyzję podjął Centralny Zarząd IFF na podstawie propozycji Szwedzkiej Federacji Unihokeja.

Pandemia Covid-19 nadal wpływa na listę krajów, które mogą uczestniczyć w turnieju. Łącznie dziewięć zakwalifikowanych drużyn (Czechy, Finlandia, Łotwa, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Niemcy, Polska i Rosja) odpowiedziało, że są gotowe do udziału, a siedem zakwalifikowanych drużyn (Australia, Kanada, USA, Austria, Chiny, Nowa Zelandia i Norwegia) zdeklarowały, że nie mogą uczestniczyć z powodu pandemii Covid-19 i ograniczeń w podróżowaniu.

Przy zmniejszonej liczbie uczestniczących drużyn wymagany będzie zmodyfikowany format gry. Zarząd IFF zdecydowała wcześniej, zgodnie z propozycją Komisji Regulaminowej i Zawodów, że jeżeli liczba drużyn w grupie zmusi do sytuacji, że ​​drużyny będą musiały rozegrać dwa spotkania dziennie w fazie grupowej, wówczas czas meczu wyniesie 3×15 minut na wszystkie mecze tej grupy. Mecze play-off nadal będą rozgrywane w formacie 3×20 minut.

Jak wcześniej wyjaśnił pan John Liljelund, sekretarz generalny IFF —…ponieważ cztery mecze w ciągu trzech dni uważa się za trudne fizycznie, a wiadomo, że w większości krajów w ciągu ostatniego roku grano w unihokeja w bardzo ograniczonym zakresie, jest to jedyny możliwy sposób, by w ciągu trzech dni rozstrzygnąć mecze grupowe i umożliwić rozgrywanie półfinałów.

Po potwierdzeniu grup i formatu gry harmonogram meczów zostanie sfinalizowany i opublikowany. W przeciwieństwie do MŚ mężczyzn U19 WFC 2021 nie było możliwości włączenia drużyn zastępczych do wydarzenia, ponieważ eliminacje europejskie do MŚ kobiet U19 WFC 2022 rozgrywane będą w kolejnym (po MŚ) tygodniu w Estonii.

Bilety

Obecnie w Szwecji obowiązują ograniczenia 300 widzów na imprezy halowe, dlatego sprzedaż biletów na U19 WFC w Uppsali została wstrzymana. Jeśli ograniczenia ulegną zmianie, organizatorzy z przyjemnością zaproszą większą liczbę osób do IFU Arena. Bądźcie więc na bieżąco ze stroną IFF, aby uzyskać więcej informacji o biletach!