Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet w Gdańsku oficjalnie wystartowały! Dziś oglądaliśmy 3 spotkania, które zgromadziły 1078 widzów!

Rekord świata?

2019 WWFCQ - SWE v FRA

Szwedki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Reprezentacji Francji, ale niewielu spośród ponad 300 zgromadzonych kibiców spodziewało się aż tak wysokiego wyniku. Aktualne Mistrzynie Świata zwyciężyły aż 61:0, co jest rekordowym zwycięstwem w historii międzynarodowych występów tej Reprezentacji. Możemy też mówić o jednym z najwyższych, o ile nie najwyższym zwycięstwie w historii wszystkich międzynarodowych spotkań naszej dyscypliny.

2019 WFCQ - EST v CZE

Pierwszy mecz polskiej grupy EUR3 rozpoczął się o godzinie 15:00. Oglądaliśmy w nim dwóch teoretycznie najmocniejszych rywali polskiej Reprezentacji w walce o awans na Mistrzostwa Świata. Czeszki na początku spotkania przeważały, ale Estonki nie dawały za wygraną i gdy tylko straciły bramkę, od razu doprowadzały do wyrównania. Taki stan utrzymywał się aż do 8. minuty i stanu 2:2. Potem Czeszki odskoczyły na 4:2, ale w drugiej odsłonie Eesti, po kilkunastu minutach skutecznej obrony, wyprowadziły zabójczy kontratak i zbliżyły się do naszych południowych sąsiadek na jedno trafienie! Wynikiem 3:4 zakończyła się druga część gry. Trzecia odsłona miała ostatecznie wyłonić zwycięzcę. Stało się to jednak dość szybko, bo już w 46. minucie defensywa Estonii "pękła", po czym posypały się kolejne trafienia dla Czeszek. Ostatecznie nasze południowe sąsiadki zwyciężyły 10:3, choć należy przyznać, że nie bez problemów, a Estonia zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony i będzie trudnym rywalem dla Polek w jutrzejszym starciu.

2019 WFCQ EUR - ITA v POL

Reprezentacja Polski swój udział w Eliminacjach rozpoczęła od meczu z Włoszkami. Od pierwszego gwizdka sędziego nasza dominacja nie ulegała żadnej wątpliwości, ale raz po raz grzeszyliśmy skutecznością. W końcu w 16. minucie wyraźny sygnał do ataku dała pani kapitan - Agata Plechan, golem strzelonym w przewadze. Chwilę później na 2:0 podwyższyła młodsza z sióstr Krzywak (po podaniu tej bardziej doświadczonej), a wynik pierwszej odsłony ustaliła Małgorzata Kulczycka fenomenalnym strzałem z dystansu w samo okienko!

Na dobre Polki rozkręciły się w drugiej odsłonie, w której zaaplikowały rywalkom aż siedem goli. Zaznaczyć przy tym należy, że większość z nich była wyjątkowej urody, a przez całe 20 minut tej tercji nasze walczyły dosłownie o każdą piłeczkę i nie odpuszczały ani na chwilę, mimo wysokiego prowadzenia. To jeszcze mocniej zagrzewało kibiców, którzy głośno dopingowali swoje ulubienice.

Jeśli komuś wydawało się, że ostatnia część gry będzie przespana, to był w dużym błędzie. Nasze nie zamierzały spuszczać z tonu i raz za razem atakowały bramkę Włoszek. W efekcie w tej tercji zaaplikowały rywalkom najwięcej trafień spośród trzech części gry i zwyciężyły całe spotkanie aż 18:1, doskonale inaugurując swój udział w turnieju!

WFCQ_Gdansk_2019_top

A już jutro na hali AWFiS kolejny dzień zmagań. O 9:00 Francja zmierzy się z Danią, o 12:00 Belgia z Włochami, o 15:00 Norwegia ze Szwecją i o 18:00 hit dnia, czyli mecz Polska – Estonia! Zapraszamy i do zobaczenia!