Największa tego roku unihokejowa impreza w Polsce dobiegła końca. Na MŚ z gdańskiego turnieju awansowały: Szwecja, Dania, Norwegia, Czechy, Polska i Estonia!

Estonia awansowała na Mistrzostwa z 3. miejsca!

2019 WFCQ EUR - EST v BEL
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ

Na początku nie było tak łatwo, ponieważ to Belgia jako pierwsza strzeliła bramkę, a pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Później Estonia systematycznie przejmowała jednak inicjatywę i sukcesywnie powiększała swoje prowadzenie, ostatecznie zwyciężając 9:1. Tym samym Belgia kończy swój pierwszy udział w Eliminacjach na ostatnim miejscu w grupie EUR3, ale nie z najgorszym bilansem bramkowym. Estonia z kolei zajęła 3. miejsce i dzięki jednemu z dwóch najlepszych bilansów bramkowych awansowała na Mistrzostwa Świata w Szwajcarii!

2019 WFCQ EUR - DEN v NOR

Dunki podjęły dziś o 14:00 Norweżki w jednym z hitów turnieju w Gdańsku! Pojedynek nie o byle co, bo stawką był bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata z 2. miejsca w grupie EUR1. W przypadku niewysokiej porażki zespół przegrany również mógł liczyć na awans z 3. lokaty. Już od początku była to twarda walka o każdy centymetr boiska. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. W drugiej inicjatywę zaczęła przejmować Norwegia, po lepszych pierwszych minutach Danii. Konsekwentnie konstruowane akcje dały Norweżkom dwa trafienia, dzięki czemu na drugą przerwę schodziły, prowadząc już 3:1. Trzecia część gry to mocne natarcia Dunek, chcących odrobić straty, w których jednak okazały się one nieskuteczne. Na domiar złego Dania dała się skontrować, przez co mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:4.

Rezultat ten premiował jednak oba zespoły do gry w Mistrzostwach Świata w Szwajcarii! Dzięki słabszemu bilansowi bramek Rosji (-12) i Węgier (-13) z grup EUR2 i EUR4, Norwegia awansowała bezpośrednio z 2. miejsca w grupie, a Dania z 3. lokaty, dzięki najlepszemu bilansowi bramek (+4) spośród ekip z trzecich miejsc w europejskich grupach eliminacyjnych. Oznaczało to, że z turnieju w Polsce na czempionat globu awansowało NAJWIĘCEJ zespołów spośród wszystkich Eliminacji NA ŚWIECIE!

Widzów: 253

Pojedynek na szczycie nie zawiódł! Doskonałe zwieńczenie Eliminacji MŚ w Gdańsku!

2019 WFCQ EUR - POL v CZE
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ TUTAJ

Polki i Czeszki spotkały się ze sobą w ostatnim dniu Eliminacji w walce o 1. miejsce w grupie. Oba zespoły, pewne już awansu na czempionat globu, nie zamierzały spuszczać z tonu. Drużyną przeważającą od początku była oczywiście Reprezentacja Czech i to ona skupiła się na ataku pozycyjnym. Polki z kolei odpowiadały bardzo groźnymi kontrami. Nasze rywalki objęły prowadzenie niestety dość szybko, bo już w 34. sekundzie, a później, w 7. minucie podwyższyły na 2:0 po skutecznym strzale w zamieszaniu podbramkowym. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Druga tercja to już lekka przewaga ze strony Polek, które stworzyły sobie w tej odsłonie zdecydowanie więcej okazji na zdobycie bramek od Czeszek. Mimo to, niestety nie udało nam się zdobyć gola, a niewykorzystane sytuacje zemściły się w 36. minucie, gdy Denisa Ratajova podwyższyła na 3:0. Tym wynikiem zakończyła się ta część gry.

W finałowej odsłonie Veronika Enenkelova otworzyła worek z bramkami w 41. minucie i 24. sekundzie, golem na 4:0. To trafienie nie podłamało jednak Polek i 12 sekund później było już 4:1, gdy do siatki Czeszek trafiła Agata Arendarczyk! Od tego momentu Polki napierały coraz mocniej w pogoni za remisem, aż w końcu w 56. minucie Agata Plechan trafiła na 2:4! Momentalnie polski zespół wziął czas i zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Polskie natarcie trwało całe 4 minuty aż do końcowego gwizdka. Nasze zawodniczki trafiały w tym czasie w słupki i poprzeczki, ale niestety piłka nie mogła znaleźć ostatecznie drogi do bramki. W odpowiedzi to Reprezentacja Czech po jednej z kontr, dokładnie 7 sekund przed końcem, ustaliła wynik spotkania na 2:5.

Widzów: 1031

I takim właśnie cudownym akcentem zakończyliśmy polskie Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju! Hala AWFiS przez ten czas gościła blisko 6000 kibiców, którzy każdego dnia tworzyli wyśmienitą atmosferę na każdym spotkaniu, a szczególnie głośno było oczywiście na meczach Reprezentacji Polski. Ich atmosferę można śmiało przyrównać do spotkań polskiej siatkówki. Co bardzo cieszy Organizatorów, trybuny na pojedynkach Polek szczelnie się wypełniały, a o polskich kibicach i organizacji w wielu dobrych słowach wypowiadały się raz po raz drużyny przyjezdne. To wszystko nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wszyscy wolontariusze, wsparcie osób zaangażowanych w organizację, mediów promujących naszą imprezę oraz oczywiście wszystkich Partnerów, Sponsorów i przedstawicieli Samorządów. Z tego miejsca raz jeszcze pragniemy Państwu podziękować za okazane wsparcie i serce włożone w przygotowanie tych Eliminacji! Dziękujemy również Kibicom, którzy spisali się na szóstkę z plusem! Jesteście wielcy! DZIĘKUJEMY!