Dziś (9 października) zakończył się Puchar Europy w unihokeju, czyli EuroFloorball Cup, odpowiednik piłkarskiej Ligi Europy. Olimpia Osowa Gdańsk zajęła w nim ostatecznie 3. miejsce.

W ostatnim dla siebie meczu imprezy, czyli półfinale drużyna znad Bałtyku uległa gospodyniom turnieju - zespołowi Weissenfels dopiero po rzutach karnych. Pierwsza tercja upłynęła pod znakiem przewagi gospodyń, które udowodniły ją dwoma celnymi trafieniami, na które gdańszczanki odpowiedziały tylko kilkoma kontrami.

2016 EFC UHC Sparkasse Weissenfels W v Olimpia Osowa Gdansk

W drugiej części meczu kontrolę nad grą powoli zaczęła przejmować Olimpia i zepchnęła rywalki do obrony. W 36. minucie zdobyła zresztą bramkę kontaktową, pozwalającą marzyć o odwróceniu losów spotkania.

Niestety w trzeciej odsłonie to Niemki jako pierwsze wpakowały piłeczkę do siatki. Na tablicy wyników widniał wtedy rezultat 3:1 i niecałe 10 minut do końca tercji. Ostatnie minuty należały jednak do Olimpii. Najpierw Weronika Gradzka w 52. minucie, a następnie Anna Raczkowska znalazły sposób na bramkarkę Weissenfels, doprowadzając do remisu! Niedługo potem wiadomo już było, że do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebna będzie dogrywka.

W niej zarówno Niemki, jak i Polki miały dogodne okazje na zdobycie zwycięskiej bramki, ale sztuka ta ostatecznie im się nie udała. O tym, kto zagra nazajutrz w półfinale miały zdecydować rzuty karne. W nich niestety to Wiessenfels okazało się górą. Dziś w finale imprezy przegrało ze Sveivą IB 0:5, której Olimpia w grupie uległa tylko 3:4.

UHC Weissenfalls - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 4:3 k. (2:0, 0:1, 1:2, 0:0, 3:1)

4:3 - M. Tauschlitz - 70:00 /decydujący rzut karny/

Najlepsze zawodniczki meczu półfinałowego: I. Reck (Weissenfels) i D. Marzec (Interplastic Olimpia)

Pozostałe wyniki Interplastic Olimpii Osowy Gdańska na EuroFloorball Cup:

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - Sveiva IB 3:4
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MFBC Grimma 6:2

W całym EuroFloorball Cup 2016 Mistrzynie Polski popisały się 12-oma celnymi trafieniami, tracąc przy tym tylko 10 bramek. Ostatecznie sklasyfikowane zostały na 3. miejscu. Warty odnotowania jest również fakt świetnej postawy Gdańska w defensywie, za co polski zespół był chwalony w każdym spotkaniu. Należy również wspomnieć, że nasza bramkarka - Dominika Marzec zajęła 2. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych bramkarek turnieju (ze skutecznością 83,33 %).

Wierzymy, że w każdym meczu nasze zawodniczki dały z siebie wszystko i wiemy, że zabrakło naprawdę niewiele, by znaleźć się w finale tej prestiżowej imprezy, dlatego dziękujemy całej drużynie Olimpii za godne reprezentowanie Polski i gratulujemy osiągniętego wyniku!

Statystyki i tabele imprezy znajdziecie na stronie Międzynarodowej Federacji Unihokeja.