Trenerzy Marek Przygocki i Stanisław Głowienka przygotowują drużynę do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Kolejnym elementem selekcji był udział Kadry U19 w turnieju Ossiko Cup, który rozegrano w weekend 17-19. sierpnia w czeskiej Ostravie.

Szansę gry otrzymało 20-stu zawodników, którzy mogli przybliżyć się do wyjazdu na przyszłoroczne zmagania o światowy czempionat. Z wcześniej podawanej na naszej stronie listy powołanych z powodu choroby wpadł Stanisław Adamus, a zastąpił go zawodnik Wiatru Ludźmierz Jakub Cyrwus.

Podopieczni trenera Przygockiego to zawodnicy osiemnastoletni i młodsi (z racji, że mistrzostwa za rok), a ich rywalami w Czechach były zespoły seniorskie. Mecze rozgrywano systemem 2 x 20 minut. W kategorii Elity rywalizowało 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Nasi reprezentanci przebrnęli przez fazę grupową bez porażki (jako jedyni w całym turnieju). Bilans Biało-Czerwonych wyniósł 3 zwycięstwa i 1 remis.

1:1

Polacy strzelili 19 bramek (gol średnio co 8 minuty i 25 sekund), a stracili 10 (gol średnio co 16 minut). Jak widać, mimo przewagi fizycznej starszych przeciwników, nasza defensywa funkcjonowała bardzo dobrze.

Tylko jedno ze spotkań grupowych rozegrano w piątek, pozostałe trzy odbyły się w sobotę. Czwartym sobotnim pojedynkiem był pojedynek fazy play-off z zespołem FBC Letka. W tym meczu, młodzi zawodnicy trenera Przygockiego do przerwy utrzymywali bezbramkowy remis. W drugiej połowie lepiej dysponowani byli jednak rywale i końcowy wynik spotkania to 1:6. Na tym etapie nasi zawodnicy zakończyli udział w turnieju.

Wyniki play-off:

Ćwierćfinał play-off
 Polska U19  FBC Letka 1:6

Zwycięzcą całej imprezy została drużyna Torpédo Exelsior Havířov, która pokonała po rzutach karnych inny zespół z naszej grupy - FBC Ossiko Třinec. Warto zauważyć, że wcześniej oba zespoły przegrały z polską reprezentacją! Występ młodych zawodników na pewno ujmy nie przynosi, niestety kryzysowy mecz w turnieju przypadł w najgorszym możliwym momencie, kiedy porażka oznaczała koniec zmagań. Wierzymy, że zebrane doświadczenia pomogą walczyć o jak najwyższe miejsca już za rok!

Pełne wyniki turnieju: tutaj.