W ubiegły weekend rozegrany został tylko jeden dwumecz Salming Ekstraligi Mężczyzn. Były to pojedynki z grupy „B” pomiędzy aktualnym Mistrzem Polski - MUKS Zielonka a ULKS Józefina, czyli zespołem, który po rocznej absencji powrócił na ekstraligowe parkiety. Zielonka, która występowała w tym meczu w roli bezwzględnego faworyta, nie zawiodła swoich kibiców i sięgnęła po dwa zasłużone zwycięstwa.

Pierwszy mecz przebiegł całkowicie pod dyktando MUKS-u. Zielonka była drużyną lepszą w każdym aspekcie gry, bezwzględnie wykorzystywała najmniejszy nawet błąd Józefiny. Po dwóch tercjach na tablicy wyników było 9:2 dla gości. W trzeciej odsłonie zobaczyliśmy już lepiej grającą drużynę z Józefiny, która przede wszystkim poprawiła swoją grę w obronie i popełniała dużo mniej błędów. Trzecia tercja zakończyła się wynikiem 3:1 dla zawodników z Zielonki. Ostateczny wynik 12:3 dla Mistrzów Polski w pełni zobrazował to, co miało miejsce w sobotnim spotkaniu.

07.10.2017, 20:00, Ojrzanów

ULKS Józefina - MUKS Zielonka 3:12 (0:3, 2:6, 1:3)
Widzów: 154

Niedzielny mecz mógł bardziej przypaść do gusta kibicom zgromadzonym w Ojrzanowie. Co prawda po pierwszej tercji zespół z Zielonki prowadził 6:1 i wydawało się, że czeka nas powtórka z dnia poprzedniego, jednak druga odsłona pokazała, że Józefina to zespół, którego wcale nie wolno lekceważyć, bowiem to właśnie gospodarze wygrali drugą tercję 3:1. Ten fakt widocznie podrażnił "Zielonych", bowiem trzecia część meczu przebiegła znów pod dyktando drużyny prowadzonej przez Roberta Deskę. Niedzielny mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 11:5. Był już bardziej wyrównanym spotkaniem, w którym to zawodnicy z Józefiny nie byli tylko tłem dla dobrze dysponowanej Zielonki.

08.10.2017, 10:00, Ojrzanów

ULKS Józefina - MUKS Zielonka 5:11 (1:6, 3:1, 1:4)
Widzów: 87

W obu spotkaniach wyróżnić można najlepszego strzelca Reprezentacji Polski - Mateusza Antoniaka, który w miniony weekend zdobył aż 11 punktów, co po drugiej kolejce spotkań plasuje go na pierwszym miejscu punktacji kanadyjskiej (ex aequo z Grzegorzem Diakowem - zawodnikiem Pioniera Tychy).

Już w następny weekend (14-15 października) czeka nas kolejna dawka unihokejowych emocji. Rozegrana zostanie bowiem 3. i 4. kolejka Salming Ekstraligi Mężczyzn, na którą z tego miejsca serdecznie zapraszamy!