Dziś o godzinie 15:00 rozpoczęło się historyczne spotkanie pomiędzy Interplastic Olimpią Osową Gdańska a SK 98 Pruske (Słowacja), którego stawką było zwycięstwo w EuroFloorball Cup 2017.

Pierwsza tercja bardzo wyrównana, z lekko przewagą dziewczyn ze Słowacji. SK już od początku meczu wyszedł na nasz zespół pressingiem na całym boisku, co znacznie utrudniało rozgrywanie piłeczki zawodniczkom Osowy. Dziewczyny dobrze poradziły sobie z jednak naporem Słowaczek, a swoich szans szukały w kontratakach, którym jednak brakowało skutecznego wykończenia. W 18. minucie Słowaczki nie wykorzystały rzutu karnego, dzięki znakomitej obronie Patrycji Bernackie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:0.

EFC 2017 Interplastic Olimpia Osowa Gdansk – SK 98 Pruske

Kolejna odsłona przyniosła nam jeszcze szybszy unihokej, niż w pierwszej części gry. W 22. minucie spotkania padł pierwszy gol, ale niestety - zdobyły go Słowaczki. Autorką bramki została Ivana Hrehusova, która w pierwszej tercji nie wykorzystała rzutu karnego. W tej sytuacji zachowała się jednak znakomicie i pokonała naszą bramkarkę „zawijasem” w górny róg bramki. Dziewczyny z Gdańska nie zwiesiły głowy po straconej bramce i cały czas zagrażały swoimi akcjami słowackiej bramkarce, niemniej dopiero 45 sekund przed końcem drugiej tercji, sposób na umieszczenie piłki w bramce znalazła Weronika Noga. Nasza zawodniczka, strzałem niemal z połowy boiska, wykorzystała liczebną przewagę, wyrównując tym samym stan rywalizacja na 1:1.

Gdy rozpoczęła się trzecia tercja spotkania, dziewczyny rzuciły się sobie do gardeł! Akcja za akcję i kontra z kontrę - tak w skrócie można opisać pierwsze 7 minut tej odsłony. Dobrym strzałem z ostrego kąta popisała się w niej Weronika Grądzka, która jednak trafiła tylko w słupek słowackiej bramki. W 50. minucie 2-minutową karą ukarana została jedna z zawodniczek Słowacji, ale niestety nasz zespół nie potrafił wykorzystać liczebnej przewagi. Po chwili z kolei sam musiał grać o jednego gracza mniej, gdy 5-minutową karę otrzymała Malwina Zagórska. Do końca spotkania pozostawało wtedy niecałe 7 minut. Zawodniczki Pruske niestety wykorzystały swoją przewagę i pięknym strzałem od poprzeczki wyszły na prowadzenie w finałowym spotkaniu.

Na 3 minuty przed końcem meczu przegrywaliśmy więc jedną bramką. Polki rzuciły się do ataku, a gdy minutę później karę otrzymała jedna z zawodniczek Pruske, wydawało się, że jesteśmy jeszcze w stanie odrobić jednobramkową stratę. Niestety naszemu zespołowi nie udało się już wyrównać stanu rywalizacji i to zawodniczki SK 98 Pruske mogły cieszyć się z zwycięstwa w EuroFloorball Cup 2017.

Gdańszczankom należą się jednak wielkie brawa za poświęcenie oraz wybiegane kilometry w finałowym meczu, jak i w całym turnieju. Zagrały one bardzo dobre spotkanie i w niczym nie odstawały do swoich rywalek. Niestety, ale za największymi sukcesami stoi również odrobina szczęścia, którego tym razem zabrakło w naszym zawodniczkom.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - SK 98 Pruske 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Widzów: 172

Podsumowując: 2. miejsce na EuroFloorball Cup to historyczny sukces polskiego unihokeja i wielkie osiągnięcie najbardziej utytułowanej w Polsce kobiecej drużyny unihokejowej. Z tego miejsca raz jeszcze ogromne brawa, gratulacje i podziękowania dla gdańszczanek za kilka dni fantastycznych emocji i pięknych spotkań!