W dniach 9-11 września br. w Warszawie odbyło się przedostatnie spotkanie w ramach Projektu Erasmus+ Floorball: Fit For Future, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. 

Spotkanie w Warszawie było początkiem podsumowania wszystkich dotychczasowych działań w ramach projektu. Uczestnicy - a udział w projekcie biorą związki unihokejowe z Czech, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Niemiec, Danii, Hiszpanii i Polski - dyskutowali przede wszystkim o wdrożeniu tak zwanego Planu Rozwoju. O dokładnej zasadzie działania planu mówi Koordynator Projektu ze strony PZUnihokeja, Marcin Rudziński.

Na początku dokonaliśmy oceny rozwoju Związku. Dzięki temu mogliśmy wyznaczyć teoretyczny poziom rozwoju. Obecny etap, czyli wdrożenie planu rozwoju, polega na wyznaczeniu poziomu, który chcemy osiągnąć w najbliższym czasie oraz aktywności, nad którymi będziemy pracować. Co ważne, plan rozwoju wymaga zaangażowania większej grupy osób, które chcą iść do przodu w rozwoju naszej dyscypliny, a nie tylko kilku osób.

W ramach projektu zaplanowane zostało także przygotowanie materiałów informacyjnych w postaci krótkich filmów promocyjnych, dzięki którym każdy z zainteresowanych będzie mógł z łatwością znaleźć "instrukcję", jak należy pracować z przygotowanym dokumentem. 

Do tej pory wykonany został ogrom pracy. Sam dokument, dzięki któremu dokonaliśmy oceny rozwoju naszego Związku, myślę że mógłby zająć sporą część fasady Pałacu Kultury w Warszawie - podsumowuje, śmiejąc się Rudziński. 

Ostatnie spotkanie w ramach projektu zaplanowane zostało na listopad br. w Pradze. 

Wolontariat - Polski Związek Unihokeja

Kochasz sport i pracę z ludźmi? Ciekawi Cię organizacja międzynarodowych wydarzeń sportowych? A może po prostu chcesz odbyć praktyki i szukasz czegoś w sporcie? Mamy coś dla Ciebie!

Sprawdź system wolontariatu Polskiego Związku Unihokeja - kliknij "aplikuję" i poznaj szczegóły.