W przedostatnim spotkaniu na tegorocznych Mistrzostwach Świata Polacy podejmowali Singapur. Była to świetna okazja do tego, by zrehabilitować się za wczorajszy remis z Reprezentacją Australii.

Niestety mecz z azjatyckim zespołem rozpoczęliśmy od straty bramki, ale błyskawiczny gol Malajki (zdobyty osiem sekund później) przyniósł Polakom wyrównanie i nieco uspokoił poczynania naszych zawodników. Na kolejne trafienie naszych Orłów musieliśmy czekać do 10. minuty, gdy ponownie Malajka wykorzystał grę w liczebnej przewadze. Od tego momentu nasz zespół całkowicie przejął kontrolę nad meczem i do końca tej części gry zdobył aż sześć bramek, nie tracąc przy tym już żadnej.

WFC 2016 Poland - Singapore

Drugą odsłonę otworzył dość spokojny początek, bez widocznej przewagi Polaków. Mimo to, w następnych minutach nasi reprezentanci szybko wrócili na właściwe tory i zdobyli kolejne dwie bramki. Doskonale w bramce spisywał się też Bogdański, jednak przy trafieniu Singapurczyków z 40. minuty (strata naszych obrońców i kontra 2 na 0) był bez szans i na przerwę do szatni schodziliśmy z 6-bramkowym prowadzeniem.

Trzecią część meczu ponownie rozpoczęliśmy od zmasowanego ataku, ale z początku uderzenia naszych reprezentantów były dość nieskuteczne. Wszystko zmieniło się, gdy 5-minutową karę otrzymał Hafiz Zubir z Singapuru. Wtedy to rozpoczął się strzelecki festiwal Polaków. Dwie bramki zdobył Antoniak i kolejne dwie dołożył Pelczarski, dzięki czemu w 49. minucie meczu prowadziliśmy już 12:2. Polacy nie zamierzali jednak przerywać dobrej serii i do końca meczu umieszczali piłeczkę w bramce Makalingama jeszcze dwa razy. Katem naszych rywali okazał się dziś Mateusz Antoniak, zdobywca aż pięciu goli, wybrany później najlepszym zawodnikiem meczu. Wynik spotkania ustalił z kolei w 60. minucie Jakub Łyskawa precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę po przepięknej indywidualnej akcji.

Dzięki pewnej wygranej z Singapurem, w piątek o godzinie 14:00 Polska zmierzy się z Tajlandią w meczu o 13. miejsce Mistrzostw Świata. Mecz będzie można oglądać jak zwykle na 2. kanale IFF w serwisie YouTube: tutaj.

Polska - Singapur 14:3 (6:1, 2:1, 6:1)