W dniach 28-29.10.2016 odbył się w Pradze Radotin pierwszy międzynarodowy turnieju unihokeja na wózkach dla osób niepełnosprawnych - European Wheelchair Floorball Tour 2016, który zgromadził najlepszych graczy na świecie uprawiających tę dyscyplinę sportu.

W turnieju uczestniczyły Reprezentacje:  Czech, Szwecji, Holandii i Polski. EWFT 2016 odbyło się w obecności przedstawicieli IWAS (Międzynarodowa  Federacja Sportów na Wózkach) - organizacji patronackiej większości dyscyplin sportowych dla osób niepełnosprawnych na całym świecie. Głównym organizatorem imprezy była Česká Federace Florbalu Vozíčkářů (Czeska Federacja Unihokeja na Wózkach)

Podczas piątkowych zmagań (28.10), każda reprezentacja testowała swoje siły ze wszystkimi przeciwnikami. Polska w pierwszym meczu rywalizowała z Czechami, w którym po ciężkim pojedynku nieznacznie przegrała wynikiem 1:3. W następnym meczu zmierzyły się reprezentacje Holandii i Szwecji, gdzie w końcowym wyniku 2:1 wygrał zespół ze Skandynawii. Polski zespół pomimo porażki w meczu otwarcia, był w stanie zmobilizować swoje siły i wygrał w meczu z Holandią, którą pokonał wysoko 6:2, natomiast zespół ze Szwecji nie tracąc ani jednego punktu po wszystkich meczach rozegranych w grupie zajął pierwsze miejsce tabeli grupowej.

Sobota rozpoczęła się od zmagań półfinałowych. W pierwszym półfinale zagrały reprezentacje Szwecji i Holandii, gdzie ostateczny wynik 5:1 dla Szwecji zagwarantował grę w finale tej drużynie. W drugim półfinale na przeciwko siebie stanęły Polska i Czechy. Dramatyczna walka, której wynik po zakończeniu normalnego czasu gry pokazał remis 2:2. Podczas 10-minutowej dogrywki lepszy okazał się czeski zespołu, który dzięki bramce Miroslava Wieczerzy awansował do finału.

Polska Reprezentacja pokazała swoją determinację i ducha walki w meczu o trzecie miejsce, w którym Polacy poradzili sobie z holenderską ekipą ustalając tempo meczu. Kraj tulipanów bezskutecznie starał się rozbijać groźne kontry pary Woźnica - Kwapisz, dzięki którym Polska - wygrywając 3:1 - uplasowała się na 3. miejscu tabeli końcowej turnieju.

W meczu finałowym zagrali Szwedzi i Czesi. Choć pierwszą bramkę finału szwedzka drużyna strzeliła w drugiej minucie meczu, czeski zespół nie panikował i regularnie bombardował szwedzką bramkę. Jedyną bramkę dla Czechów w tym meczu strzelił Jan Razjnover w 43. minucie. Chociaż czeska reprezentacja w ostatnim meczu pokazała wielką wolę walki, końcowy rezultat spotkania to 4:1 dla Szwecji i to oni zostali triumfatorem EWFT 2016.