Drużyny Niemiec i Polski starły się dziś w meczu o 5. miejsce 6. Polish Open. Górą okazali się niestety nasi zachodni sąsiedzi, którzy w przeciwieństwie do naszych zawodników wykazali się dziś świetną skutecznością.

Tak jak do tej pory Polska rozpoczęła od wysokiego pressingu, który jednak nie przyniósł żadnej korzyści. W zamian za to Polacy stracili bramkę już w 2. minucie spotkania. Od tego momentu gra się wyrównała, a kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki mieli Malajka, Ligas i Łukaszewki, ale ich strzały albo były niecelne, albo świetnymi interwencjami popisywał się niemiecki bramkarz. Jak się strzela i wykorzystuje błędy przeciwnika pokazali za to Niemcy, a konkretnie Tino von Pritzbuer, który na 20 sekund przed końcem tercji przejął piłkę po niedokładnym podaniu Augustyna, minął obrońcę, potem bramkarza i umieścił piłeczkę w bramce Bogdańskiego.

DSC_0085

Drugą tercję rozpoczęliśmy niestety od bramki dla Niemców w 21. minucie spotkania, która jednak nie zniechęciła Polaków. Wciąż atakowali i stwarzali sobie coraz lepsze okazje do strzelenia bramki, jednak ciągle szwankowała skuteczność. Swego rodzaju przełamanie w tym meczu nastąpiło w 31. i 32. minucie spotkania, kiedy to Niemcy zdobyli kolejno bramki na 4:0 i 5:0. Później dołożyli jeszcze jedną po kolejnej wzorcowej kontrze i ostatecznie wygrali tą część gry aż 4:0.

Trzecia tercja to wciąż próby strzelenia choć honorowej bramki przez Polaków. Jak się można jednak domyślić - ponownie nieudane. Niemcy wykazywali się bowiem skuteczną obronę i bardzo dobrymi kontrami, a po jednej z nich zdobyli siódmą bramkę. Polacy w końcu dopięli swego, ale dopiero w 59. minucie i gol Michała Kozubala ustalił wynik spotkania.