Finlandia zgodnie z planem pokonała w półfinale Słowaków i jutro o godzinie 13:00 zmierzy się w finale 6. Polish Open z Reprezentacją Czech.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bo od bramki Słowaków w 5. minucie i 40. sekundzie spotkania. Finowie zareagowali jednak błyskawicznie i już 31 sekund później było 1:1. Od tego momentu Finlandia zaczęła powoli przejmować inicjatywę na boisku, ale zdołała to udowodnić tylko jednym golem, zdobytym w liczebnej przewadze.

Drugą odsłonę rozpoczęliśmy od tzw. "obrony Częstochowy" po stronie naszych południowych sąsiadów, bowiem Samuel Zemancik ze Słowacji wylądował na ławce kar, a Finlandia oblężała w tym czasie słowacką bramkę. Tym razem nie zdołała jednak wykorzystać liczebnej przewagi.

DSC_0026

Świetnie spisujący się między słupkami Dominik Turek nie wpuścił żadnej bramki aż do 30. minuty spotkania, ale przy następnych sytuacjach nie miał już zbyt wiele do powiedzenia. Finowie swój festiwal strzelecki rozpoczęli w mistrzowskim stylu: najpierw rozklepali słowacką defensywę, a potem umieścili piłeczkę w pustej już bramce Reprezentacji Słowacji. Do końca tej tercji padło jeszcze pięć goli dla Finów, na które Słowacy zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.

Trzecia odsłona była tylko przypieczętowaniem fińskiego zwycięstwa. Suomi dołożyli w tej tercji jeszcze dwie bramki, nie tracąc przy tym już żadnej.

Finlandia - Słowacja 10:2 (2:1, 6:1, 2:0)

10:2 - A. Astala (M. Juselius) - 56:03

Najlepsi zawodnicy meczu: DSC_0014Dominik Turek (Słowacja) i Rasmus Kainulainen (Finlandia)