W drugim spotkaniu wrocławskiego turnieju doszło do derbów, w którym zmierzyli się Czesi i Słowacy.

Od mocnego uderzenie rozpoczęli Czesi, którzy już w 54. sekundzie spotkania zdobyli pierwszą bramkę. Po niecałej minucie było już 2:0. Gdy niedługo potem Czesi strzelili trzeciego gola, wiedzieliśmy już, że wynik tego spotkania będzie wysoki. Do końca pierwszej odsłony dołożyli oni jeszcze cztery bramki, a Słowacja wyprowadziła raptem parę kontr.

Już na początku drugiej odsłony Słowacy wyraźnie chcieli pokazać, że wcale nie są chłopcami do bicia i ruszyli do ataku, ale na ich nieszczęście nadziali się na groźną kontrę i stracili ósmą bramkę. To nieco ostudziło zapał słowackich unihokeistów, których Czesi szybko zamknęli w zamku. Nic nie dała również liczebna przewaga Reprezentacji Słowacji. Do szatni schodzili z bagażem 10 bramek.

Trzecia tercja okazała się zdecydowanie najspokojniejszą. Oba zespoły zwolniły tempo, więc nieco więcej miejsca do rozgrywania swych akcji mieli do tej pory przygnieceni Słowacy. Okrasą spotkania była bramka Czechów z 56. minuty spotkania, po pięknym rozegraniu rzutu wolnego, która ustaliła wynik spotkania.

Najlepsi zawodnicy meczu:

Lukas Ujhelyi (Słowacja) i Milan Tomasik (Czechy)

Nagrody dla najlepszych zawodników meczu wręczał prezydent Międzynarodowej Federacji Unihokeja - pan Tomas Eriksson oraz prezes Polskiego Związku Unihokeja - pan Marek Chomnicki.