Już w sobotę w Nowym Targu i Zielonce rozegrane zostaną drugie mecze rywalizacji półfinałowych play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Zdjęcie główne artykułu: SportowePodhale.pl

Para półfinałowa nr 1

KS Górale Nowy Targ - UKS Fenomen Babimost

Obecny stan rywalizacji: 1:0 dla Górali
Wynik pierwszego spotkania: Babimost - Górale 7:11 (5:2, 1:4, 1:5)

W pierwszym meczu tej pary Babimost otarł się o sprawienie sporej sensacji. Po pierwszej tercji prowadził z Góralami aż 5:2 i prowadzenia nie oddał aż do 34. minuty spotkania. Wtedy jednak większe doświadczenie nowotarżan i różnica umiejętności między juniorami (którzy w znacznej części stanowią o sile Babimostu) a ogranymi już kilka lat w ekstralidze zawodnikami spod Tatr dały o sobie znać. Aktualni Mistrzowie Polski dopadli swoich przeciwników i bezlitośnie wykorzystali nadarzające się w drugiej części spotkania sytuacje, ostatecznie wygrywając dość okazale całe spotkanie.

Teraz rywalizacja przenosi się do Nowego Targu, gdzie faworyzowani Górale będą chcieli postawić kropkę nad "i", dającą im awans do finału rozgrywek. Fenomen, którego juniorzy zdobyli w zeszły weekend Mistrzostwo Polski, wydaje się być jednak na fali i kto wie, czy nie doda im to przysłowiowych "skrzydeł". Z pewnością łatwo meczu nie oddadzą i ich rywale z Podhala muszą podejść do kolejnego spotkania w stu procentach skoncentrowani, by móc wywalczyć awans do finału play-off. W Nowym Targu zapowiada się więc naprawdę ciekawy pojedynek!

Najbliższe spotkania półfinałowe:

23.04.2016 (sobota), godz. 18:00, Nowy Targ

ew. 24.04.2016 (niedziela), godz. 12:00, Nowy Targ

Para półfinałowa nr 2

MUKS Zielonka - KS Worwa Szarotka Nowy Targ

Obecny stan rywalizacji: 0:1 dla Szarotki
Wynik pierwszego spotkania: Szarotka - Zielonka 5:3 (4:1, 0:1, 1:1)

Pierwsze spotkanie było przede wszystkim popisem umiejętnej gry taktycznej zawodników z Szarotki, którzy nie pozwalali sobie na rozluźnienie w szykach obronnych i starali się skutecznie kontrować. Jedyne, co po tym meczu wydaje się do poprawki to skuteczność, gdyż multum dobrych sytuacji - szczególnie w drugiej tercji - mogło rozstrzygnąć mecz dużo wcześniej. Zielonka próbowała walczyć i gonić wyniki, jednak nowotarżanie co rusz odpowiadali kolejną bramką i starali się trzymać swoich przeciwników w "bezpiecznej odległości" od siebie, dzięki czemu ostatecznie to oni mogli świętować po meczu zrobienie pierwszego kroku w stronę finału play-off rozgrywek.

Teraz czas na spotkania w Zielonce, gdzie miejscowi bardzo liczą na wsparcie swojej żywiołowej publiczności. Nie jest to też łatwy teren, na którym ostatnio zawodnikom spod Tatr nie gra się najlepiej. Swego rodzaju przełamanie nastąpiło dla nich dopiero w tym sezonie, kiedy to 13. grudnia Szarotka pokonała "Zielonych" 5:1. Czy atut własnego boiska okaże się decydujący i pozwoli Zielonce na rozegranie dwóch, a nie tylko jednego spotkania w ten weekend? A może Szarotka zakończy całą rywalizację już w sobotę i będzie mogła świętować spory sukces? Odpowiedzi na te pytania poznamy najpóźniej w niedzielę około południa. Nie przegapcie więc prawdziwych sportowych emocji i odwiedźcie Halę Sportową OKIS w Zielonce!

23.04.2016 (sobota), godz. 19:30, Zielonka

ew. 24.04.2016 (niedziela), godz. 9:00, Zielonka