Jak zapowiadali, tak zrobili! Ósemka Wejherowo wygrała obydwa mecze barażowe i awansowała do Salming Ekstraligi!

W meczach barażowych o Salming Ekstraligę Mężczyzn rywalem drużyny z Wejherowa był Absolwent Siedlec. Zespół z Siedlca w ubiegłym sezonie zajął IV miejsce, a w rundę zasadniczą obecnych rozgrywek zakończył na V pozycji. Ich problemy zaczęły się w fazie play-off, a niechlubnym zwieńczeniem okazało się ostatnie spotkanie z Ósemką.

Unihokej jest jedną z 31 dyscyplin w programie 10. Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games, które już w 2017 roku zagoszczą we Wrocławiu.

Pierwszy mecz barażowy, w którym siedlczanie zagrali niepełnym składem, zakończył się zwycięstwem Ósemki 8-2. Po spotkaniu w Wejherowie trener siedlczan, Przemysław Strażyński obiecywał walkę o zwycięstwo na własnym boisku, w której pomóc mieli zawodnicy nieobecni na pomorzu. Jak się okazało, mecz w Siedlcu był najgorszym tegorocznym spotkaniem w wykonaniu Absolwenta.

salming.pl

Zwycięzca meczu rewanżowego został teoretycznie przesądzony już po 20 minutach gry. Po I tercji na tablicy widniał wynik 2-6, który dawał Absolwentowi jedynie iluzoryczne szanse na przedłużenie walki o Ekstraligę. W kolejnych 40 minutach Ósemka dołożyła aż 9 trafień, tracąc przy tym zaledwie jednego gola, co pozwoliło im odnieść niemal najwyższe w sezonie zwycięstwo 15-3! Taki wynik był również najwyższą porażką - gwoździem do trumny - Absolwenta w tym sezonie.