7-8 listopada w Warszawie odbył się Wielki Finał festiwali "Unihokej łączy dzieci"! Gościem specjalnym był Pan Mariusz Czerkawski!

Uczestnicy i zwycięzcy
Turnieje eliminacyjne odbyły się 26-27 września w czterech miejscowościach: Chudku, Prabutach, Swarzędzu i Żurawicy. W Festiwalu "Unihokej łączy dzieci" udział wzięło niemal 90 drużyn, w których zagrało niemal 1500 dziewczynek i chłopców! Do Wielkiego Finału, który został rozegrany 7-8 listopada w Warszawie awansowało łącznie 28 zespołów, w których zagrało prawie 400 zawodników i zawodniczek. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turustyki.

Emocje w czasie warszawskiego finału trwały od pierwszego meczu do ostatniej sekundy turnieju! Zarówno zwycięzcy w kategorii chłopców, jak i dziewczynek nie mogli być pewni swojego triumfu niemal do ostatniej chwili. Mecze fazy play-off zgromadziły nadkomplet publiczności - kolegów i koleżanek, rodziców oraz pozostałych mieszkańców Warszawy, którzy dopingowali stołeczne drużyny. Ostatecznie ich wysiłek przyniósł oczekiwane rezultaty: najlepszym zespołem w kat. chłopców została drużyna SP 175 Warszawa a w kat. dziewczynek UKS 85 Mokotów.

Gość specjalny
Gościem specjalnym Wielkiego Finału był Pan Mariusz Czerkawski. Najlepszy polski hokeista - były gracz najlepszej ligi hokejowej na świecie NHL - wręczał nagrody najlepszym zespołom oraz zawodnikom turnieju. Wyróżnione zostały m.in. najlepsze szóstki turnieju w każdej kategorii, a zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe medale i upominki.

Medale "Za Zasługi dla Sportu"
W czasie ceremonii zakończenia turnieju nagrodzeni zostali także trenerzy, którzy od wielu lat dzięki swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu przyczynili się nie tylko do promocji unihokeja, ale także do popularyzacji sportu wśród dzieci młodzieży. Medale "Za Zasługi dla Sportu" nadane przez Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola otrzymali:
- brązowe: Tadeusz Kiciński, Stanisław Głowienka, Janusz Sternicki, Paweł Wróbel, Piotr Ludwichowski, Krzysztof Zawadzki.

Wręczony został także jeden Złoty Medal "Za Zasługi dla Sportu" - otrzymał go Pan Marek Dancewicz, osoba związana z unihokejem w Polsce od początku jego istnienia, tj. od 1995 roku.

Medale "XX-lecia PZUnihokeja"
Oprócz medali przyznanych przez Ministra Sportu, Polski Związek Unihokeja wręczył także medale XX-lecia. Otrzymały je osoby, które przez 20 lat istnienia naszego Związku wspierały go oraz dbały o promocję, rozwój dyscypliny oraz przede wszystkim dzieci i młodzieży.