Polska pokonała dziś Japonię 3:2 w drugim meczu MŚ w Kanadzie i jest już pewna awansu do półfinału.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym, który generalnie dobrze oddawał wydarzenia na boisku. Polska co prawda dominowała w posiadaniu piłki, ale Japończycy wcale nie przeżywali "obrony Częstochowy", często zagrażając bramce Polaków, dziś od pierwszych minut strzeżonej przez Kacpra Cęgla. Pierwsza odsłona nie była porywającym widowiskiem, dlatego też kibice ostrzyli sobie zęby na drugą część gry.

Po przerwie to Polacy jako pierwsi trafili do siatki. Sygnał do ataku dał kapitan polskiej Reprezentacji w dzisiejszym spotkaniu - Jan Rydzewski (wczoraj opaskę dzierżył Dawid Szefner). Później Polacy próbowali pójść za ciosem, ale zabrakło konsekwencji i po raz kolejny - dokładności w rozegraniu. To zemściło się na naszym zespole, który na minutę i 36 sekund przed końcem drugiej tercji stracił pierwszego gola. Wynikiem 1:1 zakończyła się ta część gry.

fullsizeoutput_18ec

W ostatniej odsłonie już w 2. jej minucie Japończycy zaskoczyli Polaków jednym z kontrataków (po naszej stracie na środku boiska) i Noda niskim strzałem pokonał nierozgrzanego jeszcze Cęgla. Wtedy nastąpiła zmiana w polskiej bramce i powrócił do niej Dominik Piątyszek, ale ciężko powiedzieć, czy za utracone gole można winić zawodnika Wilków Sanok. Polacy zakasali w każdym razie rękawy i już 4 minuty później doprowadzili do wyrównania. Wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, ale Japonia świetnie się broniła i Polacy nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, przez co ograniczali się jedynie do strzałów z dystansu.

-3728846397578742354_IMG_9480

Gdy zegar w hali Dalplex w Halifax nieubłaganie zbliżał się do minuty "60:00", nasi zawodnicy najpierw wysłuchali wskazówek od trenera Przygockiego podczas przerwy na żądanie, a minutę przed końcem podeszli do rozegrania rzutu wolnego przy bandzie w strefie Japończyków. Zegar wskazywał już mniej niż minutę do końca, gdy Jan Jaskierski podniósł głowę, wypatrzył niepilnowanego Szefnera i długim podaniem wzdłuż bramki obsłużył kolegę z zespołu, który... trafił w bramkarza Japonii... by po chwili z dobitki zdobyć trzecią bramkę dla Polski!! Zaczęła się 30-sekundowa gra nerwów, podczas której nasi rywale próbowali jeszcze ostatkiem sił dogonić naszych, ale na szczęście nasi reprezentanci nie dali sobie już wyszarpać zwycięstwa i wygrali ostatecznie 3:2!

To był niewątpliwie ciężki mecz, pewnie cięższy, niż większość kibiców się spodziewała, ale finalnie osiągamy cel na dziś: wygraną i zapewniony awans do półfinału Dywizji B. Tak więc, mimo że jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy przed fazą finałową Mistrzostw, dziś możemy z ulgą powiedzieć, że zwycięzców się nie sądzi!

Spodziewaliśmy się, że mecz z reprezentacją Japonii nie będzie łatwy, pomimo słabszych warunków fizycznych, rywale nadrabiali szybkością i dynamiką. Okazji na strzelenie bramek było bardzo wiele, niestety skuteczność dzisiaj nie była naszym największym atutem. Mimo przeciętnej gry zdobywamy 2 punkty i w tym momencie to jest najważniejsze. Przed nami analiza meczu i wtedy ocenimy, co musimy poprawić, aby po awansie z grupy stać się postrachem dla innych Nacji! - mocno przekonuje kibiców kapitan polskiej Kadry, Jan Rydzewski.

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ:
2019 WFC MU19 - Japan v Poland

Ostatni meczu grupowy Polaków już jutro z Reprezentacją Rosji o godzinie 15:00 czasu polskiego. Powalczymy w nim o 1. miejsce w grupie C. Zapraszamy do oglądania go na żywo na kanale IFF Channel 1 w serwisie YouTube - TUTAJ.

USA MU19 2 0 0 2 7-18 0

Śledź poszczególne mecze, statystyki i tabele, a także typuj wyniki i zgarniaj nagrody w aplikacje IFF Events!

Zapraszamy również do wzięcia udziału w typowaniu wyników MŚ 2019 w Halifax. Wystarczy zainstalować aplikację IFF Events i wybrać z listy wydarzeń "Men's U19 World Floorball Championships 2019". Na początku można wybrać swoje ulubione zespoły, dzięki czemu będziemy otrzymywali powiadomienia NA ŻYWO o zmianie wyniku w spotkaniach danej drużyny. Aby wybrać POLSKĘ, należy rozwinąć menu po lewej stronie i kliknąć "B Division". Dzięki aplikacji możemy również śledzić wszystkie wyniki na żywo oraz pełne tabele i statystyki całych Mistrzostw.

Aplikacja jest do pobrania w AppStore oraz Google Play.

Polacy w Halifax

Zapraszamy do śledzenia stron Polskiego Związku Unihokeja (www, Facebook, Instagram). Na naszej stronie internetowej będziemy tworzyli artykuły po każdym dniu występów Polaków na MŚ w Kanadzie. Na Facebook'u możecie oczekiwać grafik z wynikami meczów, z kolei na Instagramie bezpośredniej relacji z wyjazdu do Kanady, prowadzonej przez naszych Kadrowiczów.

@pzunihokeja

pzunihokeja.pl

Więcej informacji na oficjalnych stronach Mistrzostw Świata Juniorów 2019 - Halifax (Kanada):