MUKS Zielonka dwukrotnie wysoko pokonał Worwa Szarotkę Nowy Targ w meczach Mistrza z Wicemistrzem Polski. Dwa zwycięstwa Absolwenta i Górali, po jednym Politechniki i Pioniera.

Pojedynki pomiędzy MUKS Zielonka i Worwa Szarotką Nowy Targ zapowiadane były jako najciekawsze spotkania tego weekendu. Bramek nie brakowało w żadnym z meczów, ale emocji i walki do samego końca niestety nie było.

Początek sobotniego spotkania to istna lawina bramek ze strony MUKS Zielonka. Zarówno kibice, jak i rywale chyba nie do końca byli w stanie uwierzyć w to co się wydarzyło. Po 12 minutach gry mecz był niemal rozstrzygnięty. Mistrz Polski strzelił Wicemistrzowi aż 6 bramek, do końca tercji dołożył jeszcze jedną i po 20 minutach prowadził 6-1! Bezwzględnym katem nowotarżan okazał się Michał Sieńko, który zdobył w tej części gry 2 bramki oraz 2 asysty.
Kolejne minuty spotkania nie przyniosły dużych zmian. Drużyna z Zielonki mogła spokojnie kontrolować przebieg meczu nie martwiąc się o utratę zbudowanej przewagi. Dopiero ostatnia tercja padła łupem Szarotki, która wygrała 2-0, ale to było za mało, a do zakończenia meczu pozostał zbyt krótki okres czasu, aby cokolwiek udało się zmienić.

W niedzielę Szarotka dostała "lanie" jakiego mogą nie pamiętać najstarsi górale. Przewaga MUKS wyniosła aż 10 bramek, a spotkanie zakończyło się wynikiem 12-2! Pierwsza, wyrównana tercja zakończyła się wynikiem 1-1. W drugiej części pomiędzy 23 a 26 minutą meczu Kowalski, Matejek i Maciej Sieńko zaaplikowali rywalom 5 trafień, na które nowotarżanie nie odpowiedzieli żadnym. W ostatnich 20 minutach Mistrzowie Polski dołożyli kolejne 6 goli, tracąc przy tym zaledwie jednego i po ostatniej syrenie mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Z pozostałych spotkań najciekawiej było w sobotę na parkiecie w Łochowie oraz w niedzielę w pojedynku pomiędzy Politechniką Wrocławską i Pionierem Tychy.

Olimpia Łochów dzielnie walczyła w meczu przeciwko Absolwentowi Siedlec. Pierwszą bramkę zespół z Łochowa strzelił już w 59 sekundzie. Równie szybko strzelił także ostatnią - 13 minut później. Od tego momentu na boisku było więcej walki niż bramek. Kolejne trafienia wędrowały wyłącznie na konto siedlczan, a ostateczny cios w 2 minucie dogrywki zadał Mateusz Miszewski, zapewniając tym samym zwycięstwo 4-3 Absolwentowi. W niedzielę siedlczanie zwyciężyli 9-6.

Niedzielny pojedynek Politechniki i Pioniera cieszył oko kibica, który mógł obejrzeć aż 11 trafień, a spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 6-5. Na uwagę zasługuje końcówka spotkania w wykonaniu wrocławskiego zespołu oraz Mateusza Gałka, który strzelił 2 bramki, a przy trzeciej asystował. Sobotnie spotkanie przyniosło mniej trafień, a 3 punkty dzięki zwycięstwu 3-0 powędrowały na konto tyszan.

Ostatnie pojedynki odbyły się w Łodzi, gdzie ULKS Józefina poniósł dwie wysokie porażki z Góralami Nowy Targ: 1-10 oraz 1-12.

Liderem Salming Ekstraligi po 4 kolejkach spotkań jest MUKS Zielonka, który o 12 strzelonych bramek wyprzedza drugich Górali. Ostatnią pozycję jako jedyny zespół bez punktu zajmuje ULKS Józefina.