Zakończyły się pierwsze mecze Salming Ekstraligi Mężczyzn. Komplet punktów zdobyły drużyny MUKS Zielonka, Szarotka i Górale Nowy Targ oraz Absolwent Siedlec.

Mistrz Polski MUKS Zielonka podejmował na swoim boisku beniaminka Salming Ekstraligi, AKS Politechnika Wrocławska. Pierwsze 20 minut sobotniego spotkania rozegrane było na dobrym i wyrównanym poziomie, ale przez kolejne 5 tercji tego dwumeczu na boisku niepodzielnie panował obecny Mistrz Polski. Poza nielicznymi sytuacjami, w których grę kontrolowała Politechnika, to zespół z Zielonki dyktował warunki gry i zdobywał bramki w tych spotkaniach. Ostatecznie sobotni pojedynek zakończył się zwycięstwem 17-1 a w niedzielę 18-2.

Wicemistrz Polski Szarotka Nowy Targ podejmowała jeden z najsłabszych zespołów poprzedniego sezonu, ULKS Józefina. Spotkania, podobnie jak w Zielonce, przebiegały pod dyktando bardziej utytułowanego zespołu z Nowego Targu. Choć wyniki nie są tak jednostronne, jak w przypadku spotkań Zielonki to reprezentanci Szarotki mogą być zadowoleni z dobrego początku sezonu i zapisania na swoim koncie 6 punktów. W pozostałych dwóch pojedynkach rozegranych pod Tatrami, Górale Nowy Targ nie dali szans w sobotnim meczu Olimpii Łochów wygrywając 10-0. W niedzielnym spotkaniu goście odnaleźli drogę do bramki Górali, ale to nie wystarczyło na skuteczny rewanż i mimo 7 strzelonych bramek stracili ich aż 12.

Ostatnie pojedynki odbyły się w Siedlcu, gdzie Absolwent podejmował Pionier Tychy. Rywalizacja pomiędzy tymi zespołami, przeważnie sąsiadami z tabeli, przynosi wiele emocji od lat. Podobnie było i tym razem. Choć w obydwu meczach padło najmniej bramek ze wszystkich spotkań tej kolejki, a 6 punktów na swoje konto zapisał zespół z Siedlca, rywalizacja toczona była na najwyższym poziomie. Po dobrym, wygranym 5-1 sobotnim spotkaniu, w niedzielę Absolwent musiał walczyć z rywalami do ostatniej sekundy spotkania. O ostatecznym sukcesie zadecydowała wygrana III tercja, choć bramka Pioniera na 20 sekund przed końcem meczu z pewnością zachwiała pewnością siedlczan.

Po 2 kolejkach liderem Salming Ekstraligi Mężczyzn jest MUKS Zielonka. Za jej plecami w kolejności plasują się Górale Nowy Targ, Szarotka Nowy Targ i Absolwent Siedlec. Pozostałe zespoły nie zdobyły w ten weekend żadnych punktów.