Kobiety rozegrały dziś pierwsze spotkania półfinałowe fazy play-off. Obyło się bez niespodzianek - zwyciężyły zawodniczki z Gdańska i Nowego Targu.

Półfinał nr 1: KS Olimpia Osowa Gdańsk - PUKS Trzebinia

VS

Obecny stan rywalizacji: 1:0.

Pierwsza tercja dzisiejszego spotkania na remis. Strzelanie rozpoczęła dopiero w 23. minucie Karolina Rozmus, dzięki której PUKS dość nieoczekiwanie objął prowadzenie. Ku niezadowoleniu licznie zgromadzonej w Trzebini publiczności jeszcze przed końcem drugiej tercji skutecznie odpowiedziała jednak Weronika Grądzka i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem remisowym. Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły gdańszczanki, które po 48. minutach prowadziły już 3:1, ale gospodynie nie dawały za wygraną i w 54. minucie, wykorzystując liczebną przewagę, "złapały kontakt" z aktualnymi Mistrzyniami Polski. W końcówce próbowały jeszcze dogonić rezultat, decydując się na grę bez bramkarki, ale ten zabieg nie przyniósł zamierzonego efektu i w 60. minucie strzałem do pustej bramki Maja Stenka ustaliła wynik spotkania.

Rewanż odbędzie się 18 marca w Gdańsku. W przypadku zwycięstwa Trzebini w tym meczu, trzeci (decydujący) mecz rozegrany zostanie dzień później - 19 marca.

Pierwszy mecz: 25 lutego (sobota), godz. 20:00, Trzebinia | PUKS Trzebinia - KS Olimpia Osowa Gdańsk 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Drugi mecz: 18 marca, Gdańsk.
Ew. trzeci mecz: 19 marca, Gdańsk.

Półfinał nr 2: MMKS Podhale Nowy Targ - MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów

VS

Również ciekawie, choć z nieco mniejszymi emocjami w końcówce było w Mrzeżynie, gdzie Trzebiatów podejmował trzecią drużynę zeszłego sezonu - MMKS Podhale Nowy Targ. Doskonale w mecz weszły przyjezdne, które sukcesywnie przejmowały inicjatywę na parkiecie, dokładając kolejne bramki i coraz bardziej odskakując gospodyniom. W efekcie w 48. minucie spotkania było już 4:0 dla nowotarżanek, ale wtedy zawodniczki Jedynki się "otrząsnęły" i na cztery minuty przed końcem zdołały doprowadzić do wyniku 3:4. Wtedy na wierzch wyszło jednak doświadczenie góralek, które wykorzystały nerwowość w poczynaniach Trzebiatowa i skutecznie rozegrawszy dwie przewagi pod rząd, ustaliły wynik spotkania na 6:3.

Rewanż - podobnie jak w pierwszym z półfinałów - zaplanowano na 19 marca. Mecz odbędzie się w Nowym Targu. W przypadku wygranej Jedynki, nazajutrz odbędzie się trzecie, decydujące starcie.

Pierwszy mecz: 25 lutego (sobota), godz. 20:00, Mrzeżyno.
Drugi mecz: 18 marca, Nowy Targ.
Ew. trzeci mecz: 19 marca, Nowy Targ.