Reprezentacja Polski przegrała z Norwegią (1:6) oraz Słowacją (5:10) na inaugurację turnieju 6NFC. "Na rozgrzewkę" z reprezentacją Norwegii, Polacy musieli uznać wyższość rywali, natomiast ze Słowakami sytuacja była zupełnie inna. Biało-czerwoni początkowo prowadzili, ale później Słowacy przejęli pałeczkę i to oni mogą zapisać sobie 2 punkty. Szalony mecz zakończył się rezultatem, który zostawia odrobinę niedosytu i nie do końca oddaje przebieg spotkania.

Polska - Norwegia 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Polska - Słowacja 5:10 (3:2, 0:2, 2:6)

Myślę, że mecz z drużyną Norwegii należał do jednych z tych „rozgrzewkowych”. Nie graliśmy źle, pierwsza tercja pokazała, że chcemy z nimi zagrać jak równy z równym. Po czasie jednak brak koncentracji spowodował, że drużyna ze Skandynawii narzuciła swój rytm, który był dla nas delikatnie za szybki.

W drugim meczu myślę, że z chłopaków „zeszło ciśnienie” i chcieliśmy zagrać jak najlepiej potrafimy, jednocześnie wystrzegając się błędów. Jak się okazało w pierwszej tercji, wyszło nam to bardzo dobrze, bo to nasza drużyna prowadziła w tym meczu. Nie udało się utrzymać koncentracji przez cały mecz, chociaż utrzymujący się wynik stykowy napawa optymizmem w szeregach naszego zespołu. Wciąż nasza współpraca z trenerami ze Szwecji to świeża sprawa i głęboko wierzę, że stać nas na jeszcze więcej, a taki turniej jak 6 Nations Floorball Challenge to idealna okazja do nauki i przećwiczenia naszej gry - powiedział na gorąco po pierwszym dniu 6NFC Jan Rydzewski, napastnik reprezentacji Polski.