Relacja z meczu Czechy - Polska na MŚ Kobiet w Singapurze.

Fot. IFF Flickr, autor: @engchinan

Dzisiejsze wczesne popołudnie (w Singapurze - wieczór) przyniosło sporo emocji podczas pierwszego meczu Reprezentacji Polski Kobiet na Mistrzostwach Świata w unihokeju, które mają miejsce w malowniczym Singapurze. Mimo niesamowitego początku i wyrównanej pierwszej tercji, Polska nie zdołała pokonać solidnej drużyny Czeszek, przegrywając 3:9.

2023 WFC - Czech Republic v Poland

Początkowe minuty spotkania były obiecujące dla polskiej drużyny, która z dużym zapałem prezentowała się na boisku. Wynikiem tego była efektowna pierwsza tercja, zakończona rezultatem 5:3 na korzyść Czeszek. Nasze zawodniczki pokazały wysoką jakość gry, jednak różnica poziomów zaczęła się widocznie rysować w kolejnych fragmentach meczu.

W drugiej i trzeciej tercji Polska zaczęła odczuwać zmęczenie, a Czeszki skutecznie przejęły inicjatywę. Wyniki 2:0 zarówno w drugiej, jak i trzeciej odsłonie potwierdziły przewagę Czech, choć polskie zawodniczki ani na chwilę nie przestawały walczyć.

2023 WFC - Czech Republic v Poland

"Czuję duże zmęczenie po tym spotkaniu, ponieważ wciąż różnica w poziomie między nami a Czeszkami jest widoczna, ale generalnie jestem zadowolona z naszej gry oraz wierzę, że już niebawem będziemy mogły z nimi rywalizować jak równy z równym" - skomentowała bramkarka reprezentacji Polski, Zuzanna Abramczyk, wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania.

W tabeli grupy B po 1. kolejce spotkań, na pierwszych dwóch miejscach znalazły się Szwedki i Czeszki, które zmierzą się ze sobą już jutro. Reprezentacja Polski stoi przed istotnym starciem ze Słowacją (jutro o godzinie 9:00), które może zadecydować o zajęciu trzeciego miejsca w grupie. 

Czechy - Polska 9:3 (5:3, 2:0, 2:0)

Bramki dla Polski: K. Rajska, Z. Krzywak, M. Zagórska

Zdjęcia z meczu dostępne są tutaj.

 

____

Sponsorem Reprezentacji Polski w Unihokeju jest firma Tempish (TEMPISH Polska).

Wyjazd Reprezentacji Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (Ministerstwo Sportu i Turystyki).

Wyjazd wsparła również fundacja Energa i firma ASTE.