Energa Gdańsk po 6 kolejkach Salming Ekstraligi Kobiet zrzuciła z fotela lidera SUS Travel Jedynkę Trzebiatów. Aż trzy zespoły mają po 9 punktów.

Najciekawsze pojedynki tego weekendu rozegrane zostały w Nowym Targu, gdzie lokalna Worwa Szarotka zmierzyła się z Multi - 75 Killers Kraków. Sobotni pojedynek, choć przegrany przez Szarotki 3-6, był przetarciem przed tym co czekało nas w niedzielę. W meczu rewanżowym drużyna prowadzona przez trenera Lesława Ossowskiego podniosła poprzeczkę zespołowi z Krakowa i niewiele brakowało, aby spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem. Po pierwszej przegranej 0-4 tercji, nowotarżanki rozpoczęły pościg za rywalem. W 46. minucie wydawało się, że są bardzo bliskie powodzenia. Bramkę kontaktową strzeliła wówczas Magdalena Chowaniec. 6 minut później Kraków jednak znów odskoczył, a goniącą wynik Szarotkę nie było już stać na doprowadzenie do wyrównania. Mecz zakończył się zwycięstwem Multi Killers 5-4.

Ciężko ocenić, które z pozostałych spotkań przyniosło więcej emocji. PKS MOS Zbąszyń dwukrotnie bez żadnych problemów pokonał Junior Kębłowo, zaś Energa Gdańsk nie miała trudności w odniesieniu zwycięstw w meczach przeciwko SUS Travel Jedynce Trzebiatów. W sobotę PKS MOS od początku do końca kontrolował przebieg spotkania, nie pozwalając rywalkom na nawiązanie kontaktu. Dzień później zbąszynianki zaczęły wypracowywać przewagę dopiero w 35. minucie, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu drugiego pewnego zwycięstwa.
Po meczach Jedynki z Energą liderką w liczbie obronionych strzałów została bramkarka SUS Travel, Agata Kownacka. Zagrała ona we wszystkich dotychczasowych spotkaniach, broniąc łącznie 129 strzałów. Do siatki musiała sięgać 34 razy, co w efekcie daje jej skuteczność 79%.

Po 6 kolejkach liderem w tabeli jest Energa Gdańsk. Kolejne pozycje z dorobkiem 9 punktów zajmują PKS MOS Zbąszyń, Jedynka Trzebiatów oraz Multi Killers Kraków. Ostatnia pozycja wciąż należy do Juniora Kębłowo.