Jedynka Trzebiatów pokonała Worwa Szarotkę Nowy Targ 7-4 w meczu o 3. miejsce Ekstraligi seniorek 2013/2014.

Pierwsza tercja, podobnie jak całe spotkanie, była niezwykle wyrównana i zacięta. Choć padła zaledwie jedna bramka, której strzelcem była Magdalena Chowaniec, obydwa zespoły miały kilka sytuacji bramkowych.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia Trzebiatowa. Po 16 sekundach był remis, a minutę później Jedynka prowadziła 2-1. Po 9 minutach II tercji Szarotka przegrywała już 1-4! Przebudzenie nowotarżanek nastąpiło w 32 minucie za sprawą bramki Karoliny Bujak, a kolejne gole w tym meczu także były ich autorstwa, jednak do czasu.

W końcówce II tercji, jak i na początku III Szarotka miała możliwość gry w przewadze. Wykorzystała tylko tę drugą i zmniejszyła swoją stratę do 1 bramki. Kolejne i ostatnie słowo Szarotki w tym meczu należało do Magdaleny Chowaniec, która strzeliła bramkę remisową. Niestety dla nowotarżanek, kolejne bramki strzelały już tylko rywalki. 2 trafienia Mai Mazur oraz jedno Alicji Chełstowskiej wyprowadziły drużynę z Trzebiatowa na bezpieczną trzybramkową przewagę, której podopieczne trenerów Cirockiego i Bogdańskiego nie oddały do końca meczu.

Zawodniczki ataku obydwu zespołów zostały wybrane do ALL STARS tegorocznych rozgrywek: Anna Kubowicz z Szarotki oraz Justyna Krzywak, która została także najlepiej punktującym zawodnikiem sezonu z Jedynki.