W swoim pierwszym meczu na EuroFloorball Cup gdańszczanki uległy norweskiemu Sveiva IB 3:4, a czwartą bramkę straciły dopiero na dwie sekundy przed końcem trzeciej tercji!

Mistrzynie Polski bardzo dobrze weszły w mecz, bowiem już w 4. minucie Anna Romanowska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Z pierwszej bramki nasze zawodniczki nie cieszyły się jednak zbyt długo, bowiem już półtorej minuty później było 1:1. Mimo utraty prowadzenia, gdańszczanki wciąż świetnie się broniły i wyprowadzały zabójcze kontry. Dwie z nich zakończyły zresztą skutecznie i na przerwę schodziły z korzystnym dla siebie wynikiem 3:1.

Drugą odsłonę rozpoczęła nieuznana bramka dla Sveivy. Piłeczka trafiła bowiem do bramki Dominiki Marzec, ale wcześniej uległa pęknięciu, przez co sędziowie nie zaliczyli trafienia dla norweskiej drużyny. Według przysłowia "co się odwlecze, to nie uciecze", Norweżki bramkę kontaktową zdobyły jednak kilka minut później, a jej autorką była Diana Isjomina. Od tamtego momentu Mistrzynie Norwegii przejęły kontrolę nad spotkaniem, ale mądra gra w defensywie Olimpii oraz świetne interwencje Marzec sprawiły, że do końca drugiej tercji wynik nie uległ zmianie.

2016 EFC ,Sveiva IB v Olimpia Osowa Gdansk

W trzeciej części gry Mistrzynie Polski próbowały utrzymać 1-bramkowe prowadzenie, ale ich defensywę na 5 minut przed końcem tercji przełamała w końcu Isjomina. Gdy wydawało się, że w pierwszym żeńskim meczu na EuroFloorball 2016 będziemy świadkami remisu, na dwie sekundy przed końcem Julie Gidske zdołała umieścić piłeczkę w bramce Olimpii, zdobywając zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Sveiva IB (NOR) - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)

Skład obu drużyn: tutaj.

Najlepsze zawodniczki meczu: J. Gidske (Sveiva IB) oraz A. Szychta (Interplastic Olimpia Osowa).

Kolejny mecz Olimpii już w piątek o godzinie 11:00, a rywalkami gdańszczanek będą niemieckie unihokeistki z MFBC Grimma. Wygrana w tym meczu może zapewnić Mistrzyniom Polski awans do półfinału imprezy. Statystyki, tabele i harmonogram imprezy znajdziecie na stronie Międzynarodowej Federacji Unihokeja.