W drugi weekend września Wrocław będzie gościł najlepszych unihokeistów z Polski, Czech, Finlandii, Słowacji, Niemiec i Norwegii. Powód? Polish Open 2016!

Tradycja turnieju Polish Open sięga 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy województwo lubuskie (Babimost, Wolsztyn, Siedlec) gościło żeńskie reprezentacje z Finlandii, Szwajcarii, Czech, Norwegii, Danii, Polski, Niemiec i Holandii. Nasza drużyna zajęła wtedy 6. miejsce, a zwycięzcą całego turnieju okazały się zawodniczki Finlandii. Rok później turniej gościł męskie reprezentacje. Do Polski przybyła Szwecja, Finlandia, Czechy, Norwegia oraz Dania. Polska zajęła wtedy 5. miejsce. W następnych latach, w roczniki nieparzyste (2011, 2013, 2015) turniej rozgrywany był dla reprezentacji żeńskich. Wcześniej, w 2005 i 2006 roku rozgrywano Polish Cup, który jednak od 2008 roku stanowi młodzieżowy odpowiednik Polish Open i organizowany jest dla reprezentacji U-19. 

Turniej Polish Open organizowany jest głównie jako ostatni generalny sprawdzian dla naszych reprezentacji narodowych seniorów i seniorek przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata (stąd zawsze Polski Związek Unihokeja stara się o jak najlepszą obsadę turnieju, by był on rozgrywany na jak najwyższym poziomie). Powrót do męskiej obsady turnieju nastąpi dopiero w tym roku, a 6. Polish Open będzie próbą generalną dla Wrocławia przed przyszłorocznymi The World Games 2017.

Sześć drużyn (Niemcy, Finlandia, Norwegia, Słowacja, Czechy i Polska) zostało podzielonych na dwie grupy, w których od piątku do soboty (9-10 września) rozegrają one mecze grupowe systemem "każdy z każdym". Również w sobotę rozegrane zostaną półfinały metodą "na krzyż": 1A - 2B, 1B - 2A, a nazajutrz, w niedzielę, mecz o 5. oraz 3. miejsce i finał turnieju.

Eliminacje do MŚ. Łochów 2016

Od 9 do 11 września Wrocław stanie się więc polską stolicą unihokeja i - mamy nadzieję - miejscem wspaniałej imprezy, która przyciągnie na trybuny wspaniałych kibiców. Polish Open będzie również bardzo ważnym sprawdzianem dla męskiej Reprezentacji Polski, która w grudniu tego roku pojedzie na Łotwę na Mistrzostwa Świata Seniorów, do których awans uzyskała po Eliminacjach, rozgrywanych w lutym w Łochowie.

Wyniki z 6. Polish Open będzie można śledzić na żywo na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

Zapraszamy również do zapoznania się z historią Polish Open:

2009: 1. Polish Open (Babimost-Wolsztyn-Siedlec)
2010: 2. Polish Open (Babimost-Wolsztyn-Siedlec)
2011: 3. Polish Open (Babimost-Rakoniewice-Zbąszyń)
2013: 4. Polish Open (Babimost-Rakoniewice-Zbąszyń)
2015: 5. Polish Open (Babimost)