Z przyjemnością informujemy, że w roku 2021 Polski Związek Unihokeja pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 80 000 zł na realizację projektu „Polska Akademia Unihokeja”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym (szkoły podstawowe) i ma na celu upowszechnienie sportu, a w szczególności unihokeja na terenie Polski. 

Projekt Polskiego Związku Unihokeja "Polska Akademia Unihokeja" ma za zadanie zaspokoić stale rosnące zainteresowanie uprawianiem unihokeja w Polsce. W dalszym ciągu chcemy upowszechniać unihokej na bazie istniejących klubów i ośrodków szkolenia unihokeja, ale także dać podstawy do budowy nowych.

Polska Akademia Unihokeja to projekt długofalowy. Zakłada realizację wielu zadań przy współpracy Polskiego Związku Unihokeja, Okręgowych Związków Sportowych, Klubów, Jednostek Samorządu Terytorialnego jak i innych pozyskanych Partnerów. 

Aż 70% środków finansowych projektu „Polska Akademia Unihokeja” zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu zostanie skierowana poprzez Centra Szkolenia Unihokeja i Ośrodki Szkolenia Unihokeja do komponentu "Trener Unihokeja" czyli bezpośrednio do instruktorów i trenerów prowadzących zajęcia. 

Pozostałe środki finansowe przeznaczone są na podnoszenie kompetencji kadry trenerskiej. W czerwcu tego roku zorganizowany zostanie kurs instruktora unihokeja (Niechanowo) i kurs asystenta unihokeja (Zielonka)

Realizując program mamy zamiar wyposażyć instruktorów i trenerów w nowoczesne materiały szkoleniowe w postaci filmów na płytach DVD (pierwsza część została wydana w 2019 roku). Mamy nadzieję, że posłuży ona szerokiej Kadrze trenerskiej w czasie treningów i zajęć pozalekcyjnych, które będą prowadzone nie tylko w ramach projektu „Polska Akademia Unihokeja”.

Szczegóły niebawem na stronie Polskiego Związku Unihokeja. Koordynatorem krajowym projektu jest Tomasz Wojciechowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.