W zakończonych w Babimoście, Rakoniewicach oraz Zbąszyniu Mistrzostwach Świata Kobiet U19 niemiłą niespodziankę sprawiły Polki, w swoim ostatnim meczu o V miejsce uległy niżej notowanej Reprezentacją Słowacji 1-4 (0-1,0-1,1-2).

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły ostrożnie, nie chcąc dopuścić przeciwniczek do sytuacji bramkowej. Niestety już w 8 minucie Słowaczki zdobyły swoją pierwszą bramkę i zaczęły kontrolować mecz. Drugą bramkę zdobyły w drugiej tercji po karze Marty Chudyszewicz. Po zdobytej kontaktowej bramce w power play przez Justynę Krzywak na początku trzeciej tercji wydawało się, że Polki w końcu załapały właściwy rytm i odwrócą losy spotkania. Niestety znów przeciwniczki zdobyły kolejne dwie bramki i w 51 minucie spotkania prowadziły 1-4. Polki nie potrafiły znaleźć skutecznego rozwiązania na zdobycie bramki i wynik ten utrzymał się do końca.

Ostatecznie Polski zajęły VI miejsce i utrzymały się w najlepszej dywizji. Warto nadmienić fakt, iż Justyna Trębacz (polska bramkarka) została wybrana do drużyny All Stars A - Dywizji.

Złoty medal po dwóch latach wrócił do Reprezentacji Szwecji, która pokonała w wielkim finale Finlandię 6-4 (1-1,1-1,4-2). Brąz wywalczyły Czeszki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z ostatniego dnia Mistrzostw Świata Kobiet U19 w TVP Poznań: