Relacja z meczu Polska - Dania i zapowiedź meczu o 5. miejsce MŚ Kobiet w Singapurze.

Dzisiejszy pojedynek pomiędzy reprezentacją Polski a Danią był kluczowym starciem, decydującym o awansie do meczu o 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w Singapurze. Polki stanęły do walki z determinacją, a wynik spotkania z pewnością zadowolił polskich kibiców.

Pierwsza tercja meczu była zacięta i obfitująca w wiele szans z obu stron, lecz brak skuteczności sprawił, że na tablicy wyników przez pierwsze 20 minut widniał remis 0:0. Obydwie drużyny prezentowały się solidnie, jednak niecelne strzały utrudniały otwarcie wyniku.

Druga tercja przyniosła poprawę ze strony Polek, którym udało się (w przeciwieństwie do rywalek) poprawić skuteczność. Piękne i składne akcje bramkowe pozwoliły Polsce zdobyć przewagę nad Dunkam i po drugiej tercji zejść do szatni z korzystnym wynikiem 2:0.

Trzecia odsłona meczu okazała się być prawdziwym widowiskiem, obfitującym w wiele trafień. Polki przełamały rywalki, zyskując kontrolę nad grą i zdobywając aż 5 bramek. Pomimo determinacji Danii i zdobyciu przez nasze przeciwniczki 3 goli, Polska utrzymała przewagę. Ostatnią, wyjątkowo piękną bramkę na sekundę przed końcem meczu zdobyła Maja Helman, przypieczętowując triumf Polski i ustanawiając wynik spotkania na 7:3. Warto również podkreślić bardzo dobrą grę bramkarską Zuzanny Abramczyk, która przez całe spotkanie była solidnym punktem naszego zespołu.

"Po pierwszej bezbramkowej tercji powiedziałyśmy sobie w szatni, że musimy poprawić skuteczność oraz zagrać bardziej jako drużyna - zarówno w obronie, jak i ataku, co sprawiło, że nasza gra wyglądała później lepiej i pozwalała nam na zdobywanie kolejnych bramek. Teraz przed nami mecz o 5. miejsce ze Słowaczkami, z którymi grałyśmy już niejednokrotnie i wiemy, że potrafimy z nimi wygrywać. Będziemy więc chciały wziąć rewanż za spotkanie przegrane w fazie grupowej" - powiedziała po meczu najlepsza zawodniczka spotkania, Hanna Samson.

Postawa Polek w spotkaniu z Danią napawa optymizmem i pozwala wierzyć, że nasza drużyna faktycznie z meczu na mecz gra coraz lepiej. Czy potwierdzi się to jutro w meczu o 5. miejsce przeciwko Słowaczkom?

Mecz o 5. lokatę odbędzie się w niedzielę o godzinie 6:00 czasu polskiego i zdecyduje nie tylko o wyższym miejscu w klasyfikacji końcowej MŚ, ale także o awansie na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich 2025 w Chinach. Do tych prestiżowych zawodów awansuje 5 najlepszych drużyn z Mistrzostw Świata 2023.

Polska - Dania 7:3 (0:0, 2:0, 5:3)

Bramka dla Polski: H. Samson x2, M. Zagórska x2, M. Helman x2, G. Wójcik