Zakończyły się półfinały Ekstraligi seniorek. Energa Gdańsk pewnie pokonała Worwa Szarotkę Nowy Targ, zaś Podhale Nowy Targ miało trudną przeprawę w pojedynku z Jedynką Trzebiatów.

W obydwu pojedynkach pomiędzy Energą i Szarotką zespołem, który zdecydowanie dominował na boisku była drużyna z Gdańska. Nie była to jednak dominacja wyłącznie ich stylu gry, ale przede wszystkim wykorzystywanie nadarzających się sytuacji bramkowych. Zarówno w Nowym Targu, jak i Gdańsku można było obserwować fragmenty dobrej i wyrównanej gry. Mimo woli walki i chęci na awans do finału, Szarotka nie była wstanie pokonać gdańszczanek w meczu rewanżowym i przegrała 9-4.

Mecze o złoty oraz brązowy medal odbędą się 17 maja podczas Super Finału Ekstraligi Polskiej Ligi Unihokeja, który zostanie rozegrany w Poznaniu na obiekcie tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego.

Po pierwszym meczu Podhala Nowy Targ z Jedynką Trzebiatów chyba nikt się nie spodziewał tak zaciętej rywalizacji w rewanżu. Podhale pewnie wygrało na wyjeździe i kwestia wygranej u siebie zdawała się być oczywista. Jak pokazało boisko wcale tak nie było. Jedynka jako pierwsza objęła prowadzenie i nie oddawała go aż do 34 minuty spotkania. Bramkę remisową strzeliła Agnieszka Timek, a na niecałe 7 minut przed końcem meczu zwycięskie trafienie zanotowała Ewelina Bryniarska, ustalając wynik na 2-1 dla Podhala.