W imieniu Wydziału Sędziowskiego chcemy zaprosić do udziału w Szkoleniu Sędziowskim z Przepisów Gry i Podstaw Mechaniki Sędziowskiej.

Fot. źródło: IFF International Floorball Federation | Flickr

Szkolenie sędziowskie prowadzone jest całkowicie w formie online. Materiały podzielone są na rozdziały, każdy rozdział składa się w wykładu w formie materiału wideo, po którym uczestnicy otrzymują test dotyczący prezentowanego materiału.

Przypominamy, że aby zostać sędzią Polskiego Związku Unihokeja trzeba mieć ukończone 18 lat (ale jeśli chcesz, możesz ukończyć kurs szybciej)!

Aby uczestniczyć w szkoleniu wystarczą 3 proste kroki:

1. Rejestracja na portalu sędziowskim: http://sedziowie.polskiunihokej.pl/

2. Po rejestracji otrzymujemy wiadomość mailową z linkiem aktywacyjnym.

3 Po zalogowaniu na portal szukamy kursu: Kurs Online 2020, na który się zapisujemy.

Koszt szkolenia to 60 zł - płatne przelewem (szczegóły płatności na stronie kursu).


Na ten moment dostępne są materiały z pierwszych 4 rozdziałów, kolejne będą dodawane na bieżąco (ok 2-3 rozdziałów w każdym tygodniu). Pełne materiały szkoleniowe będą gotowe do końca września, a sam kurs dostępny będzie jeszcze przez kilka miesięcy.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej musieliśmy wybrać taką formę szkolenia, które zapewni największy poziom jakości szkolenia przy dbaniu o bezpieczeństwo uczestników - przekazuje Maciej Konieczka, członek Wydział Sędziowskiego, odpowiedzialny za szkolenia.

Formę online szkolenia wprowadziliśmy wstępnie w zeszłym roku dla zamkniętej grupy osób. Był to krok w celu zwiększenia dostępności kursu dla osób chcących rozpocząć swoją karierę w roli sędziego. Sprawdziło się to na tyle dobrze, że w kolejnych latach chcieliśmy kontynuować rozwój formy online dla części teoretycznej - w obecnej sytuacji nie mieliśmy nawet wyboru i musieliśmy skupić się właśnie na takich szkoleniach.

W tym roku przeprowadziliśmy już szkolenie online dla sędziów doświadczonych, użyliśmy dostosowanej do naszych potrzeb platformy MS Teams oraz zaktualizowaliśmy portal sędziowski. Mamy szczęście, że w naszym gronie są osoby zawodowo korzystające z najnowszych narzędzi informatycznych i chcą podzielić się wiedzą, tworząc dla Wydziału Sędziowskiego narzędzia informatyczne na najwyższym poziomie. Własne platformy wymiany informacji, funkcjonujący od kilku lat Portal Obsad Sędziowskich czy teraz interaktywne szkolenia to elementy, które wyróżniają Polski Wydział Sędziowski na tle innych krajów, a co najważniejsze - realnie pomagają sędziom w rozwoju - podsumowuje Maciej Konieczka.


Zapraszamy serdecznie na szkolenie online. Można je robić w dowolnych porach dnia i nocy, w dowolnym tempie oraz w każdym miejscu na świecie, pod warunkiem dostępu do Internetu.

Zapraszamy również do śledzenia fanpage Wydziału Sędziowskiego: https://www.facebook.com/WS.PZUnihokeja