Obie reprezentacje Polski uczestniczące w rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Świata w unihokeju przegrały w czwartek swoje mecze. Szanse medalowe zachowała już tylko żeńska drużyna.
Polki w czwartek zderzyły się z bardzo mocnym rywalem z Finlandii i wysoko przegrały 1:21. Mecz fatalnie się dla nich zaczął, bo już w 15. sekundzie rywalki objęły prowadzenie. – Niestety, w starciu z takimi zespołami trzeba być skoncentrowanym od samego początku – powiedziała kapitan Polek Agnieszka Kozanecka.
Finlandia to zespół ze ścisłej światowej czołówki, a w Łodzi mierzy w złoty medal. Finki wyraźnie górowały nad Polkami, choć gospodynie turnieju nadzwyczaj często przedostawały się pod bramkę rywalek.
Przy stanie 0:3 biało-czerwone zdobyły gola, ale – jak się później okazało – była to bramka honorowa. – Szkoda, bo naprawdę miałyśmy okazje, by strzelić kolejne – dodała Kozanecka.
– Nigdy jeszcze w meczu z zespołem z TOP4 nie mieliśmy tylu szans bramkowych, co w tym spotkaniu. Finki są zespołem z czołówki światowej, więc zdecydowałem, że będziemy grali wyżej, starając się atakować. W tym turnieju nie ma znaczenia, czy przegrywa się mecz jednym, czy dwudziestoma golami – mówił po meczu trener Polek Christer Bertilsson.
W piątek rano polski zespół zagra o awans do półfinału z Singapurem. – Mogę prawie obiecać, że wygramy. A co będzie później? Prawdopodobnie czeka nas mecz o medal ze Szwecją. To jest też dobry zespół, ale nie tak mocny, jak Finlandia – dodał.
Skrót meczu:
Polska – Finlandia 1:21 (1:7, 0:8, 0:6)
Bramka dla Polski: Klaudia Szelzchen
Polska: Dominika Marzec, Klaudia Jachymiak – Daria Drzymała, Maja Mazur, Agata Arendarczyk, Weronika Noga, Karolina Węgrzyn – Katarzyna Rogala, Justyna Krzywak, Agnieszka Timek, Agnieszka Kozanecka, Patrycja Gurgul – Anna Borkowska, Klaudia Szelzchen, Olga Rokicka, Laura Łącka, Karolina Rozmus – Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Katarzyna Pabis. Trenerzy: Christer Bertilsson i Jagoda Wieczorek.
Po Polkach na boisko hali w Zatoce Sportu wyszli Polacy, którzy walczyli ze Słowakami o miejsce w półfinale. Niestety, choć biało-czerwoni walczyli bardzo dzielnie, nie zdołali zwyciężyć i ulegli 2:6. – Jeszcze przy stanie 3:2 wierzyliśmy, że uda się Słowaków dogonić. Niestety, bardzo dobrze wykorzystywali czas w gry w przewadze i zwyciężyli – mówił Michał Skura, najlepszy zawodnik w polskiej drużynie.
- Cóż, liczyliśmy na więcej, ale Słowacy mają na dziś mocniejszy zespół. My mamy sporo pierwszoroczniaków, co powoduje, że jest to na pewno przyszłościowa drużyna. Liczyliśmy po cichu na miejsce w czwórce, ale się nie udało. Teraz zrobimy wszystko, by zająć piąte miejsce. Na pewno będziemy faworytami meczów z Japonią i Singapurem – powiedział Roman Twerdyk, drugi trener polskiej reprezentacji.
Skrót meczu:
Polska – Słowacja 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Bramki dla Polski: Jakub Szal, Robert Krawczyk
Polska: Krzysztof Burda, Maciej Ignatowski – Michał Lubański, Mateusz Turwon, Michał Kozubal, Michał Sieńko, Łukasz Widurski – Michał Fryzlewicz, Karol Pelczarski, Jakub Szal, Dawid Korpan, Artur Tylka – Dawid Skura, Michał Skura, Jakub Sujkowski, Rafał Guzek, Miron Łata – Błażej Matejek, Rafał Deska, Robert Krawczyk. Trenerzy: Marek Przygocki i Roman Twerdyk.
Oba turnieje zakończą się w sobotę. Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju organizuje AZS Politechniki Łódzkiej. Impreza jest jedną z trzech tej rangi w Polsce – we wrześniu w Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów, a w październiku w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Świata cheerleaderek.
Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju, Łódź 2018
Turniej kobiet
Grupa A
Tabela
- Finlandia 2 4 54-1
- Polska 2 2 11-21
- Japonia 2 0 0-43
Grupa B
Szwecja – Czechy 2:7
Tabela
- Czechy 2 4 30-2
- Szwecja 2 2 12-7
- Singapur 2 0 0-33
Piątek, 29.06
Ćwierćfinały
Polska – Singapur (godz. 10, hala Zatoka Sportu)
Szwecja – Japonia (10, hala MOSiR)
Półfinały
Finlandia – zwycięzca 2. półfinału (19, ZS)
1B – zwycięzca 1. półfinału (19, MOSiR)
Turniej mężczyzn
Grupa A:
Szwajcaria – Singapur 18:0
Tabela
- Szwajcaria 3 5 27-4
- Słowacja 3 5 12-5
- Polska 3 2 8-14
- Singapur 3 0 2-26
Grupa B
Czechy – Japonia 22:1
Tabela
- Czechy 2 4 28-3
- Finlandia 2 2 31-8
- Japonia 2 0 3-51
Piątek, 29 czerwca
Mecz o 5-7. miejsce Polska – Japonia (13, MOSiR)
- Półfinał Szwajcaria – Finlandia (13, ZS)
- Półfinał Czechy – Słowacja (16, ZS)