Polski Związek Unihokeja w ramach projektu "Polska Akademia Unihokeja" ogłasza nabór trenerów w CSU i OSU do prowadzenia pozalekcyjnych zajęć sportowych z unihokeja.

Oferta pozalekcyjnych zajęć sportowych w ramach Polskiej Akademii Unihokeja skierowana jest do trenerów posiadających uprawnienia minimum instruktora unihokeja i licencję Polskiego Związku Unihokeja. Pozalekcyjne zajęcia sportowe zostaną przeprowadzone na dwa sposoby: 

1. w Centrach Szkolenia Unihokeja: 2 trenerów prowadzi zajęcia średnio 3 razy w tygodniu od 25 sierpnia do 20 grudnia każdy z nich przeprowadza 30 jednostek treningowych po 90 min. Realizację zajęć należy rozłożoć równomiernie na czas trwania projektu.

Jednostka treningowa to 105 zł brutto (90 zł ze środków Ministerstwa oraz 15 zł ze środków jednostek samorządu terytorialnego lub od partnera). Należy zabezpieczyć kwotę 450 zł dla każdego trenera np.: ze środków jednostki samorządu terytorialnego, klubu, szkoły, sponsora.

2. w Ośrodkach Szkolenia Unihokeja: 1 trener prowadzi zajęcia średnio 3 razy w tygodniu od 25 sierpnia do 20 grudnia każdy z nich przeprowadza 30 jednostek treningowych po 90 min. Realizację zajęć należy rozłożyć równomiernie na czas trwania projektu.

Jednostka treningowa to 105 zł brutto (90 zł ze środków Ministerstwa oraz 15 zł ze środków jednostek samorządu terytorialnego lub od partnera). Należy zabezpieczyć kwotę 450 zł dla każdego trenera np.: ze środków jednostki samorządu terytorialnego, klubu, szkoły, sponsora.

Zajęcia będzie mogła prowadzić osoba, która:

 • ma ukończone 18 lat, 
 • posiada minimum stopień instruktora unihokeja – zgodnie z systemem szkolenia PZUnihokeja i licencję trenerską PZUnihokeja
 • posiada wykształcenie minimum średnie, 
 • do pracy w Centrum Szkolenia Unihokeja lub Ośrodku Szkolenia Unihokeja powinien posiadać 2-letnie doświadczenie w pracy w sekcji unihokeja lub przygotowanie pedagogiczne,
 • prowadzi zajęcia  w szkole, klubie posiadającym certyfikat CSU lub OSU
 • osoba ta nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46-50 w ustawie o sporcie.

Prowadzący zajęcia z unihokeja w ramach projektu "Polska Akademia Unihokeja" musi:

1. przeprowadzić test sprawności specjalnej składający się z:

 • Odbicia piłki łopatką (forehand i backhand) 
 • Bieg z piłką do środka boiska z oddaniem strzału na bramkę backhandem 
 • Drybling między słupkami, odległość 60 cm 
 • Odbicie piłki o ławeczkę/bandę (markując podanie), wyjście na pozycję strzelecką i oddanie strzału na bramkę 
 • Obrót o 360 st. z piłką i bieg z przyspieszeniem do rogu boiska 

Szczegóły testu znajdują się na stronie Polskiego Związku Unihokeja.

2. przeprowadzić Test Narodowej Bazy Talentów i wprowadzić go do portalu Internetowego NBT.

3. wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym przez Polski Związek Unihokeja w Katowicach w dniu 4 września 2021 (szczegóły niebawem na stronie PZUnihokeja).

 

W zajęciach będą mogły brać udział dzieci spełniające następujące kryteria:

 • uczestnik musi spełnić wszystkie wymogi formalne w tym zgodę rodziców na udział w programie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby projektu
 • uczestnik zajęć raz w semestrze bierze udział w teście sprawnościowym,
 • uczestnik zajęć musi należeć do klubu, stowarzyszenia lub szkoły w ramach, których odbywają się zajęcia z unihokeja

Natomiast grupa ćwiczebna:

 • będzie składała się z dzieci w wieku 7-15 lat
 • może być nowa lub kontynuacją wcześniejszych zajęć
 • składa się z 20 osób
 • dopuszcza się mieszane grupy ćwiczebne

 

Wnioskodawcami mogą być Centra Szkolenia Unihokeja lub Ośrodki Szkolenia Unihokeja posiadające certyfikat nadany przez Polski Związek Unihokeja, które przesyłają w imieniu swoich trenerów podpisane skany zapisane w formacie PDF wypełnionych załączników 1, 2 i 3, które załączone są poniżej.

 

W ramach realizacji programu przewidujemy przyznanie środków dla 17 trenerów, którzy zorganizują 510 godzin treningów z unihokeja dla 340 dzieci w ramach pozalekcyjnych, bezpłatnych zajęć sportowych.

Zgłoszenia wraz z wypełnionymi załącznikami prosimy wysyłać do 22.08.2020 do godz. 21.00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  


Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Attachments:
Download this file (zał nr 1 Wniosek PAU 2021.docx)Wniosek PAU[Załącznik nr 1]107 kB
Download this file (zał nr 2 ośw uczest projektu PAU 2021.docx)Oświadczenie uczestnika projektu[Załącznik nr 2]104 kB
Download this file (zał nr 3 Ośw_zleceniobiorcy dla PZUnihokeja 2021.doc)Oświadczenie zleceniobiorcy[Załącznik nr 3]48 kB