W ostatni weekend lutego w Kopenhadze odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Erazmus+ Floorball: Fit Fot Future, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 

Przypominamy, że realizowany od lutego 2021 roku projekt ma na celu wypracowanie "mapy drogowej" dla związków sportowych, jak należycie zarządzać związkiem oraz bardzo dokładnie opisuję sferę odpowiedzialności poszczególnych organów, jak i członków związku za jego funkcjonowanie. 

W lutowych warsztatach, które zostały w pełni poryte ze środków Unii Europejskiej, udział wziął koordynator projektu z ramienia PZUnihokeja, Sekretarz Generalny Marcin Rudziński. Podczas trzech sesji plenarnych zorganizowanych w siedzibie Duńskiej Federacji Unihokeja tym razem szeroko omawiane były poszczególne elementy tzw. skali rozwoju związku. W ramach oceny skali rozwoju wydzielonych zostało ponad 40 elementów, które oceniane były w 7-stopniowej skali. Dzięki tak wypracowanej podstawie, w kolejnych etapach projektu będzie można skutecznie wydzielić każdy ze stopni, co pomoże w skutecznej ocenie obecnej sytuacji rozwojowej związku sportowego - wskaże jego silne strony oraz słabości. 

Spotkanie było bardzo wymagające, bowiem był to najtrudniejszy etap całego projektu. Nikt do tej pory nigdy nie przygotował takiego dokumentu, takich wytycznych. My, Polski Unihokej, jak również przedstawiciele świata unihokeja tworzymy dokument, który ma w przyszłości służyć wszystkim związkom sportowym Europy, nie tylko unihokejowi. Głęboko wierzę, że w dalszej perspektywie będzie to przede wszystkim bardzo owocne dla nas, dostaniemy niemal na tacy wytyczne "co, jak, kiedy i gdzie". Osobiście bardzo doceniam fakt, że w projekcie udział biorą zarówno Szwedzi, jak i Hiszpanie, bo dzięki temu widzimy bardzo szerokie spektrum problemów, ale i szans unihokeja - podsumował koordynator projektu. 

Podczas pobytu w Kopenhadze uczestnicy wzięli udział również w meczu Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn oraz mieli możliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc duńskiej stolicy. 

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na czerwiec br. w Bratysławie. Wcześniej jednak odbędzie się również seria wideokonferencji, podsumowująca dotychczasowe działania.