Polska Akademia Unihokeja zaprasza do tworzenia Centrów i Ośrodków Szkolenia Unihokeja.

Podążając dalej w kierunku rozwoju unihokeja i analizując potrzeby, także te płynące ze środowiska unihokejowego zainteresowanego współpracą z Polskim Związkiem Unihokeja, mamy zamiar rozwijać działania w ramach Polskiej Akademii Unihokeja. 

Ważnym działaniem mającym na celu określenie i usystematyzowanie stopnia zaangażowania danego klubu w rozwój unihokeja jest udział w powstawaniu certyfikowanych Ośrodków Szkolenia Unihokeja i Centrów Szkolenia Unihokeja.

Powstanie certyfikowanego ośrodka lub centrum szkolenia unihokeja umożliwi Klubom posiadających te certyfikaty do zwiększonych środków finansowych w ramach projektu realizowanego przez Polski Związek Unihokeja pozyskanych ze środków Ministerstwa Sportu w Warszawie.

W pierwszej kolejności, w roku 2020 będą to środki przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży, których dystrybucja rozpocznie się niebawem. Natomiast w kolejnych latach poza środkami na szkolenie dzieci i młodzieży będzie można się ubiegać o sprzęt sportowy lub przeprowadzenie różnego rodzaju szkoleń finansowanych ze środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu na realizację projektu Polska Akademia Unihokeja.

O certyfikat Ośrodka Szkolenia Unihokeja mogą ubiegać się Kluby:

- prowadzące szkolenie w minimum 2 kategoriach młodzieżowych, 

- minimum 2 kategorie młodzieżowe biorą udział w rozgrywkach centralnych Polskiego Związku Unihokeja (młodzik rozgrywki prowadzone przez OZU, dzieci rozgrywki prowadzone przez OZU lub udział w Pucharze Polski Dzieci)

- wniosek o nadanie certyfikatu musi być zatwierdzony przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego właściwą dla Klubu ubiegającego się o certyfikat

O certyfikat Centrum Szkolenia Unihokeja mogą ubiegać się Kluby:

- prowadzące szkolenie w minimum 3 kategoriach młodzieżowych, 

- minimum 3 kategorie młodzieżowe biorą udział w rozgrywkach centralnych Polskiego Związku Unihokeja (młodzik rozgrywki prowadzone przez OZU, dzieci rozgrywki prowadzone przez OZU lub udział w Pucharze Polski Dzieci)

- wniosek o nadanie certyfikatu musi być zatwierdzony przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego właściwą dla Klubu ubiegającego się o certyfikat.


O certyfikaty można ubiegać się do 30 listopada 2020 roku, przesyłając skan wniosku w formacie PDF na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


W załączeniu poniżej wzór wniosku.

Attachments:
Download this file (Wniosek-o-nadanie-Certyfikatu-OSU-lub-CSU_JS.docx)Wniosek o nadanie certyfikatu OSU lub CSU[Pobierz i wypełnij]404 kB