31 października odbyło się siódme posiedzenie Zarządu Głównego Międzynarodowej Federacji Unihokeja (IFF), zwołane aby omówić wirtualne Walne Zgromadzenie IFF 2020 i zatwierdzić wszystkie związane z nim formalności. Zatwierdzono również nową zasadę tymczasowego transferu w czasie pandemii COVID-19, a także nominacje międzynarodowych sędziów i obserwatorów na lata 2021-2022.

Sędziowie i obserwator z Polski

Aż 6 sędziów i 1 obserwator z naszego kraju zostało nominowanych przez Międzynarodową Federację Unihokeja na lata 2021-2022. Mecze międzynarodowe mogą prowadzić 3 polskie pary sędziowskie:

  • Wojciech Czarnecki i Bartosz Burek
  • Marcin Rozmiarek i Krzysztof Mielewczyk
  • Michał Górski i Arkadiusz Kalwasiński

Na międzynarodowego obserwatora sędziowskiego mianowano z kolei Macieja Konieczkę.

Naszym arbitrom i obserwatorowi gratulujemy nominacji i życzymy jak najwięcej udanych spotkań na arenie międzynarodowej!

Zasady transferu tymczasowego jako odpowiedź na zamknięcie lig

Biuro IFF otrzymało wiele zapytań dotyczących transferów w dobie pandemii. Ponieważ niektóre stowarzyszenia członkowskie IFF zostały zmuszone do tymczasowego przerwania swoich sezonów, biuro IFF przygotowało tymczasową zasadę transferów, która obowiązuje od 1 listopada 2020 roku, aby nieco ułatwić zawodnikom kontynuowanie gry w krajach, gdzie jest to możliwe. Opłata za transfer pozostaje na tym samym poziomie, ale przelewy są obsługiwane jako przelewy ekspresowe. Gracze poniżej 18. roku życia są z kolei zwolnieni z uiszczenia opłaty transferowej, jeśli chcą wrócić do swoich krajów, aby grać.


Więcej o ustaleniach podczas ostatniego posiedzenia Zarządu IFF znajdziecie na stronie IFF.