Szwedki po niesamowitym meczu pokonały gospodynie turnieju i zdobyły 7 tytuł Mistrzyń Świata z rzędu!

Każdy, kto widział wczorajszy "cud w Neuchatel" podczas meczu Szwajcarek z Czeszkami, wiedział że gospodynie będą dzisiaj arcytrudnym rywalem dla znacznie bardziej utytułowanych rywalek ze Skandynawii. Spotkanie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy dogrywki. Wynik już w pierwszej minucie otworzyła Margrit Scheiidegger, wprawiając w szał halę pełną swoich kibiców. Odpowiedź ze strony Szwedek przyszła dopiero w 12. minucie, a trafienie na 2-1 padło 10 minut później. Od tego momentu gra nabrała jeszcze większego kolorytu.

II tercja stała pod znakiem niewykorzystanych Power Play z obu stron. Sytuacje na boisku miały tak błyskawiczny i dramatyczny przebieg, że dwukrotnie wykorzystano weryfikację VAR (Video Assistant Referee). W 28. minucie to Szwedki sprawdzały czy piłeczka po ich zagraniu nie przekroczyła linii bramkowej, ale sędziowie uznali, że nic takiego nie miało miejsca. W III tercji zaś odgwizdana została bramka, z którą nie mogły zgodzić się Szwajcarki, które finalnie miały rację. Prowadzenie Szwedek utrzymało się do 8 sekund przed końcem spotkania. Wówczas Corin Ruttimann przypomniała sobie pojedynek z Czechami i pięknym strzałem w okienko przedłużyła nadzieje gospodyń, dając im remis 2-2.

Na ostatnie słowo nie trzeba było jednak długo czekać. Dogrywka zakończyła się po zaledwie minucie, a decydujące trafienie na wagę kolejnego tytułu zanotowała Johanna Hultgren

Atakująca: Emelie Wibron (Szwecja)

MVP turnieju została Oona Kauppi, która powtórzyła w ten sposób wyczyn swojej siostry Veery przed roku.

Najlepiej punktującą zawodniczką w Reprezentacji Polski została Dominika Buczek (8 bramek + 4 asysty) co dało jej ostatecznie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Na III miejscu w klasyfikacji bramkarek znalazła się zaś Kamila Kotecka

Foto i video: floorball.sport