W 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się w Zielonce turniej unihokeja. W hali OKiS na 3 boiskach grały dzieci, młodziczki i młodzicy - blisko 250 zawodników z 22 drużyn.

Gościliśmy kluby z Łochowa, Józefiny, Zabrodzia, Trzebini, Warszawy, Święcic, Ząbek oraz rodzime zielonkowskie kluby tj. Dzikie Gęsi Zielonka i UKS Bankówka, która to była organizatorem turnieju - tłumaczy prezes Bankówki, Marek Fijałkowski.

Po widowiskowej rywalizacji grupowej, nastąpiła zacięta faza play-off, która wyłoniła finalistów. W kategorii dzieci triumfowała drużyna z Łochowa, drugie miejsce zajęła Trzebinia, trzecie Józefina, a czwarte przypadło Bankówce.

W kategorii młodziczek bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Trzebini, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Młode Wilki Zabrodzie, a trzecie miejsce przypadło Dzikim Gęsiom. Tuż za podium uplasowały się Orlęta Warszawa.

W kategorii młodzików dominowała UKS Bankówka, która dopiero w finale spotkała godnego rywala i po wyrównanym meczu pokonała zespół z Łochowa. W małym finale po zaciętym spotkaniu wygrała Józefina, pokonując świetnie dysponowany zespół ze Święcic.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny puchary. Wyjątkowym wydarzeniem było odśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich zgromadzonych na hali w Zielonce. Współorganizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Wołominie i Urząd Miasta Zielonka, dzięki którym ufundowane zostały medale dla wszystkich uczestników oraz pamiątkowe puchary. Dekoracji zawodników dokonał burmistrz Miasta Zielonka - Kamil Michał Iwandowski z wiceburmistrzem Robertem Pomorskim i grupą zielonkowskich radnych.