Miło nam poinformować, iż do sztabu szkoleniowego Kadry Narodowej Kobiet do lat 19 i do lat 17 powołani zostali trenerzy: Michał Gużyński i Jakub Ambrosiewicz.

Obaj związani są z nadmorskim klubem Aligator UKS Chwarzno Gdynia, w którym od lat odpowiedzialni są za szkolenie dzieci i młodzieży. Trener Gużyński ma też już za sobą pracę jako trener Kadry Narodowej. Teraz będą wspólnie z Przemysławem Wójcikowskim odpowiedzialni za szkolenie Kadry U17 Kobiet. Głównym trenerem kobiecych kadr młodzieżowych pozostaje Tomasz Bogdański.

Jakub Ambrosiewicz to absolwent AWFiS w Gdańsku. Trener drugiej klasy piłki nożnej. Instruktor unihokeja. Nauczyciel wychowania fizycznego od 2012 roku. Trener w klubie Aligator UKS Chwarzno Gdynia od 2013 roku.

Michał Gużyński to absolwent AWFiS w Gdańsku. Trener drugiej klasy lekkiej atletyki. Trener unihokeja. Nauczyciel wychowania fizycznego od 1998 roku. Trener w klubie Aligator UKS Chwarzno Gdynia od 2001 roku. Był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski w latach 2012-2015.

Trenerom gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy z naszymi Kadrowiczkami!