Zanim poznamy 20 zawodniczek powołanych przez Trenera Christera Bertillsona na grudniowe Mistrzostwa Świata w Szwajcarii, postanowiliśmy przybliżyć Wam wizerunek miasta, które ugości 16 drużyn rywalizujących o tytuł Mistrzyń Świata. Przed Państwem... Neuchâtel! 

 

MIASTO NEUCHATEL

Neuchâtel to miasto w zachodniej Szwajcarii, położone nad jeziorem o takiej samej nazwie u podnóża góry Chaumont (1100 metrów n.p.m.). Nazwa Neuchâtel pochodzi od rzymskiego Novum Castellum (nowy zamek). Okręg Neuchatel stanowi osobny kanton i znany jest z licznych winnic (wilgotne powietrze dzięki licznym jeziorom, łagodne i nasłonecznione stoki) oraz zabytkowych miasteczek, zamków-muzeów i ruin. Znajduje się tu Watchmaking-Route – kolebce szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego. Region uznawany jest za największe w Europie skupisko nowoczesnych witraży. Do najważniejszych zabytków Starego Miasta w Neuchâtel zaliczyć możemy m in. górujący nad miastem XII-wieczny zamek, kolegiatę, XVIII-wieczny Hôtel du Peyrou, zabytkowy budynek Ratusza oraz XIII-wieczne Opactwo Fontaine André. Odwiedzając miasto warto także zobaczyć rozległy Park Archeologiczny Laténium. Trzy razy w tygodniu na głównym rynku miejskim (Place des Halles) organizowany jest targ, na którym kupić możemy regionalne specjały. Z Neuchâtel istnieje także możliwość wjazdu kolejką szynową na miejscowy górę Chaumont. Z jej szczytu rozpościera się malownicza panorama Alp Berneńskich oraz najwyższego alpejskiego masywu Mont Blanc. Tyle o historii i o tym, co warto zobaczyć w Neuchâtel. 

JAK DOJECHAĆ DO NEUCHATEL?

Dla podróżujących samolotem, sugerujemy lot do największego portu lotniczego w Szwajcarii - Zurychu. Stamtąd do Neuchatel zawiezie Was pociąg, a podróż zajmie około 1.5 godziny. Rozkład jazdy dostępny jest tutaj. Inne porty lotniczne w zasięgu Neuchatel to Bazylea lub Genewa. Dla kibiców chcących dojechać własnym środkiem transportu, pod halą dostępny będzie darmowy parking. 

NOCLEGI

Neuchatel to niewielka miejscowość, stąd dostęp do miejsc noclegowych jest ograniczony. Większość miejsc została już zarezerwowana przez kibiców i drużyny uczestniczące w turnieju. Jeżeli nie znajdą Państwo odpowiedniego zakwaterowania w Neuchatel, organizatorzy sugerują wybranie pobliskich miejscowości w odległości 20-30 minut od Neuchatel: La-Chaux-de-Fonds, Biel, Murten i Yverdon. Tutaj można zapoznać się z możliwościami noclegowymi. 

ARENA MISTRZOSTW ŚWIATA  

 

Główną areną Mistrzostw Świata w Szwajcarii będzie Patinoire du Littoral mieszcząca 4 000 tysiące kibiców. Hala zlokalizowana jest obok stadionu piłkarskiego, a na co dzień swoje mecze w niej rozgrywa hokejowa drużyna HC Université Neuchâtel. Wszystkie mecze grupowe Reprezentacji Polski obejrzymy w Patinoire du Littoral, a transmisja spotkań dostępna będzie na kanale IFF Youtube. Drugą areną, na której swoje mecze rozegrają drużyny z grupy C i D jest La Riveraine, która pomieści 700 kibiców. 

BILETY 

Bilety dostępne są w przedsprzedaży na Oficjalnej stronie wydarzenia - tutaj. Wejściówki na mecze grupowe, mecze o miejsca 10-16 oraz ćwierćfinały dostępne są w dwóch kategoriach cenowych: kategoria 2 (19 - 32 Franków) oraz kategoria 1 (26-40 Franków). Jeden bilet umożliwia obejrzenie wszystkich meczy rozgrywanych w danym dniu. Ceny biletów na finałowy weekend 14-15 grudnia, podczas którego rozgrywane będą najważniejsze mecze turnieju - mecz o 5 miejsce, półfinały i finał - również zostały podzielone na dwie kategorie: kategoria 2 (36-54 Franków), kategoria 1 (47-66 Franków). 

Zapraszamy na Oficjalną stronę wydarzenia - WFC 2019