Reprezentacja Polski rozbiła Hiszpanię w pierwszym meczu Akademickich Mistrzostw Świata w Porto (Portugalia)!

Polska była faworytem spotkania i potwierdziła to strzelając 5 bramek w ciągu pierwszych 10 minut. Ostatecznie I część meczu zakończyła się prowadzeniem Polek 9-0!

Prawdziwy festiwal strzelecki miał miejsce pomiędzy 20. a 40. minutą spotkania. Wówczas Polki jeszcze bardziej przycisnęły rywalki, aplikując im kolejne 13 bramek! Bezsilna Hiszpania nawet przez chwilę nie zagroziła bramce naszej Reprezentacji.

Ostatnie 20 minut nie było już tak efektowne jak poprzednie odsłony spotkania. W tej części meczu nasza przewaga wzrosła "zaledwie" o 4 oczka, co w konsekwencji pozwoliło odnieść rekordowe zwycięstwo 26-0!

Bramki i asysty dla Reprezentacji Polski zdobywały : Fuła 5+3, Szychta 5, Timek 3+4, Krzywak 2+4, Samson 2+1, Kubowicz 2+1, Noga 1, Rogala 1, Jasion 1, Bugajska 1, Florczak 1+1 Kozanecka 1+2, Stenka 1+2, Damps 1+2. Najlepszą zawodniczką wybrano Agnieszkę Timek!

Kolejny mecz Polki rozegrają jutro o godz. 10:30. Rywalem będzie Reprezentacja Czech, która pokonała Hiszpanię 16-0. Spotkanie to prawdopodobnie zadecyduje o 1. miejscu w grupie.