UKS Bankówka Zielonka obroniła tytuł mistrzowski w Ekstralidze Mężczyzn po pokonaniu KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 3:0 w serii finałowej play-off.

Finał play-off

Pierwsze dwa spotkania odbyły się w Zielonce. Inauguracyjne starcie dostarczyło kibicom w hali OKiS wielu emocji i rozstrzygnęło się dopiero w trzeciej tercji, która przyniosła zwycięstwo gospodarzom i finalny rezultat 3:2.

Drugi mecz w podwarszawskiej miejscowości zapowiadał się więc bardzo ciekawie. Niestety dla widowiska, ale ku uciesze miejscowej publiczności - było to spotkanie "do jednej bramki". Bankówka mądrze wypunktowała rywala i odniosła imponujące zwycięstwo 9:1, dające jej nie tylko przewagę 2:0 w serii do 3 zwycięstw, ale także komfort psychiczny.

Szarotka mocno mobilizowała się na rewanżowe starcie w Nowym Targu, które mogło przedłużyć serię spotkań w przypadku zwycięstwa górali. I trzeba przyznać, że Podhalanie zaczęli bardzo dobrze - prowadząc kolejno 1:0, a potem 2:1 i 3:2. Druga tercja zakończyła się prowadzeniem gospodarzy właśnie 3:2, ale w trzeciej odsłonie do głosu doszła Bankówka, która w ciągu 10 minut przechyliła szalę prowadzenia na swoją stronę (3:4), a później powiększyła prowadzenie w 54. minucie. W końcówce Szarotka próbowała jeszcze dogonić rywali, grając bez bramkarza, ale przyniosło to tylko kolejne bramki dla Zielonki, która ostatecznie zwyciężyła 7:3 i rozpoczęła fetowanie kolejnego już tytułu Mistrza Polski!

Mecze o 3. miejsce

Również wynikiem serii 3:0 brązowe medale zapewnili sobie gracze SKS Olimpia Łochów, którzy w pokonali I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym spotkaniu w Łochowie miejscowi przez większość spotkania prowadzili i kontrolowali spotkanie, choć w 48. minucie goście doprowadzili do remisu 4:4. Wtedy jednak dała o sobie znać sportowa złość łochowian, którzy w zaledwie 10 minut zdołali zdobyć aż 6 goli (w tym jeden do pustej bramki) i ostatecznie zwyciężyć 10:4.

Drugie starcie należało do bardziej wyrównanych aż do końcowego gwizdka. Zaczęło się ponownie dobrze dla gospodarzy, od prowadzenia 1:0 w 3. minucie. Później to Gorzów wyszedł na prowadzenie 2:1 (34. minuta), ale dał sobie je odebrać bardzo szybko, bowiem już w 36. minucie było 3:2 dla Łochowa. Takim też wynikiem zakończyło się to starcie, bowiem żadna z drużyn nie była już w stanie pokonać dobrze dysponowanych tego dnia bramkarzy obu zespołów.

Po tak zaciętych pojedynkach przyszedł czas na starcie w Gorzowie. Ponownie rozpoczęliśmy je od prowadzenia Łochowa i późniejszego przejęcia go przez Gorzów (od 0:2 w 22. minucie do 3:2 w 32. minucie). Następnie znów mieliśmy powtórkę z rozrywki, a konkretnie: powtórkę z pierwszego starcia tej serii, bowiem od 36. do 58. minuty strzelali już tylko łochowianie. Finalnie zwyciężyli oni w ostatnim spotkaniu 8:3 i tym samym zapewnili sobie 3. miejsce w Ekstralidze Mężczyzn w sezonie 2021/2022, rewanżując się drużynie z Wielkopolski za zeszłoroczną przegraną w Final Four.

Mecze w serii o 3. miejsce:

SKS Olimpia Łochów SKS Olimpia Łochów                                          10 : 4
(2:1 , 2:1, 6:2)
I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp.
(1:1 , 2:1, 0:0)
I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. 3 : 8
(0:1 , 3:4, 0:3)
SKS Olimpia Łochów                                           SKS Olimpia Łochów
3:0 dla SKS Olimpia Łochów

All Stars sezonu 2021/2022

Jak co roku, kapitanowie i trenerzy klubów Ekstraligi wybrali też drużynę All Stars sezonu 2021/2022.

Niebawem na stronach Polski Unihokej przeprowadzony zostanie z kolei konkurs na najlepszego zawodnika sezonu zdaniem publiczności. W wyniku głosowania kapitanów i trenerów, do głosowania trafiło 5 nominowanych.