Reprezentacja Polski Kobiet U19 zajęła VI miejsce Mistrzostw Świata rozgrywanych w Katowicach!

W ostatnim spotkaniu turnieju Reprezentacja Polski zmierzyła się z Reprezentacją Słowacji. Pierwszą tercję Polki zremisowały 1-1, drugą zaś przegrały 1-2.

Wyższe obroty udało się wrzucić tuż przed końcową syreną drugiej części meczu, gdy bramkę "do szatni" zdobyła Daria Krason. Dzięki temu trafieniu Polki zaczęły powoli wychodzić z niekorzystnego wyniku 1-4.

W ostatniej tercji udało się zdobyć jeszcze dwie bramki, jednak nie uniknęliśmy błędu w obronie i mimo heroicznej walki w ostatnich kilku minutach musieliśmy uznać wyższość rywalek, które ostatecznie zwyciężyły 5-4.

Mistrzem Świata 2022 została Szwecja, która po fantastycznym spotkaniu pokonała dopiero po rzutach karnych Czeszki 5-4. Mecz owocował w bardzo szybkie akcje, wiele emocji oraz niekiedy i kontrowersji.