Międzynarodowa Federacja Unihokeja opublikowała w tym tygodniu terminy międzynarodowych imprez, które uległy zmianom ze względu na pandemię COVID-19.


Energa
Sponsorem Tytularnym Ekstraligi Unihokeja jest Grupa ENERGA. 
#EnergaUnihokej - razem możemy więcej.

Mistrzostwa Świata 2020 Kobiet do lat 19

Pierwotna data: maj 2020
Obecna data: 5-9 maja 2021

Jedna z najważniejszych imprez, które odwołano ze względu na pandemię, pierwotnie datowana była na maj 2020. Później przełożono ją na wrzesień, a ostatecznie odbędzie się w dniach 5-9 maja 2021 roku. Mimo przełożenia imprezy o rok, zostanie ona rozegrana w pierwotnie zakładanej kategorii wiekowej oraz utrzymane zostanie nazewnictwo U19 WFC 2020.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2021 Mężczyzn do lat 19

Pierwotne daty: sierpień/wrzesień 2020
Obecne daty: październik/listopad 2020

Pierwotnie planowano je na sierpień oraz początek września br. Obecnie harmonogram zakłada przełożenie eliminacji strefy amerykańskiej (Kanda i USA, dwumecz) z ostatniego weekendu sierpnia (29-30.08) na inny termin, jeszcze nieznany. Z kolei eliminacje strefy azjatycko-oceanicznej przełożono już na 12-17 października, a strefy europejskiej (w tym Eliminacje MŚ U19 w Łochowie) na 11-15 listopada.

Daty te nie są jednak w 100% pewne. Najwięcej niewiadomych wiąże się ze strefą azjatycko-oceaniczną, której kraje mają określone, ale wciąż zmieniające się, limitowane przepisy dot. podróżowania. Termin eliminacji musi zostać potwierdzony przez lokalnych organizatorów najpóźniej do 3 sierpnia, a uczestnictwo drużyn najpóźniej do 10 sierpnia.

Terminy eliminacji strefy europejskiej, czyli 2 turnieje, które mają być rozegrane w Polsce i we Włoszech muszą zostać potwierdzone przez lokalnych organizatorów do 21 sierpnia, a później - do 31 sierpnia - drużyny w nich uczestniczące muszą potwierdzić swój udział w eliminacjach. W przeciwnym razie, IFF będzie obradowało nad właściwym rozwiązaniem sytuacji. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata 2021 Mężczyzn do lat 19 odbędą się w czeskim Brnie na początku maja 2021.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn 2020

Wciąż utrzymywana jest pierwotna data 4-12 grudnia br. W sierpniu lokalni organizatorzy oraz przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Unihokeja będą konsultować z fińskim rządem możliwość bezpiecznego zorganizowania imprezy w grudniu. Ostateczna decyzja zapadnie 1 października, z kolei do 25 września mają spłynąć opinie zespołów uczestniczących w Mistrzostwach, czy mają one możliwość odpowiedniego przygotowania się do Mistrzostw i uczestnictwa w imprezie.

Champions Cup 2021

Puchar Mistrzów ma zostać rozegrany 9-10 stycznia w szwajcarskim mieście WinterThur. Ostateczna decyzja, co do potwierdzenia pierwotnie zakładanej daty ma zostać podjęta do 6 listopada br.

Euro Floorball Championships

Konsultacje dotyczące EFC zostały przełożone na 30 października 2020 r.


O wszelkich zmianach i aktualizacjach terminów, które dotyczą polski Kadr Narodowych, będziemy informowali na bieżąco.