Centralny Zarząd IFF (CB) obradował w dniu 29 czerwca 2021 r. w celu omówienia i podjęcia decyzji dotyczących wydarzeń IFF w związku z obecną sytuacją Covid-19. Podczas spotkania CB zdecydowało się na zatwierdzenie startu MŚ U19 Mężczyzn w Brnie w Czechach.

Fot. IFF Flickr

MŚ U19 MĘŻCZYZN 2021

Mistrzostwa Świata U19 mężczyzn zostaną rozegrane w dniach 25-29 sierpnia 2021 r. Odwiedź stronę internetową mistrzostw tutaj!

IFF zdecydował o rozegraniu turnieju w dniach 25-29 sierpnia 2021 w Brnie w Czechach. Pandemia Covid-19 nadal wpływa na listę krajów, które mogą w niej uczestniczyć. Łącznie 11 zakwalifikowanych drużyn (Czechy, Finlandia, Łotwa, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Dania, Niemcy, Słowenia, Rosja i Polska) odpowiedziało, że są gotowe do udziału, a pięć zakwalifikowanych drużyn (Australia, Kanada, Japonia, Nowa Zelandia i Norwegia) odpowiedziały, że – ze względu na Covid-19 i ograniczenia w podróżowaniu nie mogą brać udziału.

Ponadto Zarząd Główny IFF zdecydował o włączeniu do stawki Estonii, Austrii, Belgii i Włoch jako zespołów zastępczych. Łącznie zwrócono się do dziewięciu krajów w sprawie zastępowania zespołów w oparciu kontyngenty regionalne, kolejność rankingową narodów oraz ich gotowość i chęć do udziału w turnieju.

Nowe ograniczenia wjazdowe dla Czech, które weszły w życie 1 lipca, sprawiły, że nie jest jasne, czy Rosja* będzie mogła uczestniczyć. Po potwierdzeniu sytuacji zostanie opublikowana ostateczna lista uczestniczących drużyn i harmonogram meczów. Ponadto CB zdecydował się zgłosić do biura zawodów IFF współpracę z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym w celu dostosowania harmonogramu do nowych zespołów, przy zachowaniu ciągłej gotowości na dalsze dostosowania w zależności od ewentualnych zmian ograniczeń, bliższych imprezie.

Aktualne zestawienie grup:

  Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Czechy (1) Szwecja (2) Słowenia (10) Polska (12)
Finlandia (3) Szwajcaria (4) Rosja* (11) Austria (19)
Łotwa (5) Dania (7) Estonia (17) Włochy (24)
Słowacja (6) Niemcy (9) Belgia (22)    

MŚ U19 KOBIET 2020

Mistrzostwa Świata Kobiet U19 zostaną rozegrane w dniach 1-5 września 2021 r. Odwiedź stronę internetową mistrzostw tutaj!

CB IFF zgodził się przekazać ostateczną decyzję do biura zawodów IFF, we współpracy z LOC, o kontynuowaniu lub odwołaniu WFC kobiet U19 2020. Będzie to oparte na decyzji zespołów (2 lipca) oraz odpowiedzi Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LOC) (9 lipca). Istnieje bieżąca wymiana informacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami w celu ustalenia najlepszego możliwego rozwiązania. W przeciwieństwie do Mistrzostw Świata mężczyzn U19 2021 nie będzie możliwości włączenia drużyn zastępczych do wydarzenia, ponieważ eliminacje europejskie Mistrzostw Świata kobiet U19 2022 będą rozgrywane we wrześniu.

Ponadto CB IFF zdecydował się zgłosić format turnieju do biura zawodów IFF współpracę z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym w celu dostosowania harmonogramu w oparciu o liczbę drużyn i ewentualne zmiany ograniczeń w miarę zbliżania się wydarzenia.


SYSTEM GRY - MŚ U19 2020 I 2021

Ze względu na możliwość zmniejszenia liczby drużyn biorących udział w MŚ U19 może być wymagany zmodyfikowany format gry. CB IFF zdecydował, że jeśli jakaś drużyna będzie musiała rozegrać dwa mecze dziennie w fazie grupowej WFC U19, to czas meczu będzie wtedy wynosił 3×15 minut dla całej grupy. Mecze play-off nadal będą rozgrywane z 3×20 minutami.

- Ponieważ cztery mecze w ciągu trzech dni są uważane za trudne fizycznie, a wiadomo, że w większości krajów w ciągu ostatniego roku rozegrano bardzo ograniczoną liczbę meczów unihokeja, jest to jedyny sposób, aby zdecydować o wynikach w grupie i umożliwić rozgrywania półfinałów – wyjaśnia John Liljelund, Sekretarz Generalny IFF. 


OKRES TESTOWY

CB IFF podjęła decyzję o przekazaniu wniosku o przedłużenie okresu testowego na sezon 2021-2022 do obrad na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu IFF 2021, które odbędzie się w Helsinkach w grudniu 2021 roku. Kwalifikacje do WFC 2022 mężczyzn zostaną rozegrane zgodnie z koncepcją Future of Floorball z czasem meczu 3x15 minut i z udziałem 17 zawodników i 5 sędziów.


WDROŻENIE STRATEGII

Grupa Robocza ds. Wdrażania Strategii IFF odbyła trzecie spotkanie w dniu 23 czerwca w celu omówienia formowania i procesu rozpoczęcia prac czterech Podgrup ds. Wdrażania Strategii na okres początkowy 2021-2024. IFF otrzymał łącznie ponad 50 nominacji z 25 krajów.

CB MFF postanowiła zatwierdzić utworzenie 4 podgrup:

 • Podgrupa 1 – Świadomość i widoczność
 • Podgrupa 2 – Rozwój, poziom usług i ekspansja
  • Rozwój organizacyjny
  • Rozwój trenerów i sędziów
 • Podgrupa 3 – Zarządzanie, kultura sportowa i przywództwo
 • Podgrupa 4 – Prezentacja sportowa i wygląd

WORLD GAMES / IWGA

CB IFF zatwierdził propozycję Planu Aktywacji IFF World Games 2022, opartą na wynikach warsztatów CB. Propozycja była przedmiotem wymiany zdań pomiędzy USFbA, całego Biura IFF i Komisji Sportowców IFF i została zaktualizowana zgodnie z otrzymanymi komentarzami. Start kampanii „Droga do Birmingham” nastąpi 7 lipca 2021 roku – dokładnie na rok przed rozpoczęciem The World Games 2022.


NOWE TERMINY MIĘDZYNARODOWYCH WEEKENDÓW W 2022 R.

IFF CB zdecydował o zmianie dat na kolejne międzynarodowe weekendy w 2022 r., ponieważ MŚ 2022 zostaną rozegrane wcześniej niż zwykle.

 • Wrześniowy weekend zgodnie z planem (3-4 września)
 • Weekend październikowy (15.-16.10.) zmieniony na 1-2 października
 • Listopadowy weekend (12.-13.11.) zmieniony na 29-30 października

Ponadto krajowe stowarzyszenia członkowskie otrzymają przypomnienie, że nadal mogą ubiegać się o organizację turniejów w innych terminach, jednak wymóg zwalniania zawodników przez kluby nie będzie miał zastosowania.